search
REKLAMA
News

Tom Hardy i Charlize Theron ostro pokłócili się na planie MAD MAXA: NA DRODZE GNIEWU. “Był agresywny”

“Mad Max: Na drodze gniewu” zajmuje miejsca na listach najlepszych filmów akcji wszech czasów.

Łukasz Budnik

23 lutego 2022

REKLAMA

Mad Max: Na drodze gniewu powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów. Główne role w produkcji George’a Millera zagrali Tom Hardy oraz Charlize Theron. 

W nowej książce pt. Blood, Sweat & Chrome: The Wild and True Story of Mad Max: Fury Road autorstwa Kyle’a Buchanana przeczytać można o długim i trudnym procesie tworzenia filmu Millera, w tym o poszukiwaniu aktorów, zmienianiu lokacji do filmowania czy sporach między Hardym i Theron. W jednym z fragmentów czytamy o kłótni tych aktorów, która zapadła w pamięć członkom ekipy. Operator Mark Goellnicht wspomina:

Pamiętam ten dzień bardzo żywo. Na planie mieliśmy stawić się na ósmą. Charlize przybyła punktualnie, usiadła w swoim pojeździe, wiedząc, że nie ma szans, że Tom przybędzie na czas. Notorycznie się spóźniał. Jeśli trzeba było się stawić rano, zapomnijcie o tym – nie zjawiał się.

Asystent Goellnichta dodał, że odnosiło się wrażenie, że Hardy specjalnie próbuje rozwścieczyć Theron swoim spóźnianiem się. Ostatecznie Hardy dotarł tamtego dnia trzy godziny później; aktorka wciąż czekała w pełnym kostiumie i charakteryzacji.

Wyskoczyła z pojazdu i zaczęła na niego kląć, mówiąc: “Obciążcie tę pi*dę setkami tysięcy dolarów za każdą minutę wstrzymywania pracy planie. Co za brak szacunku!”. Miała rację. Krzyczała. Było głośno, wietrznie. Być może słyszał coś z tego, ale podbiegł do niej i spytał: “Co do mnie powiedziałaś?”. Był agresywny. Poczuła się zagrożona i to był punkt zwrotny.

W następstwie tej sytuacji Theron poprosiła producentkę Denise Di Novi by przybyła na plan i upewniła się, że nie będzie dalszych konfliktów. W książce Theron opowiada o tym, że sprawy wymknęły się spod kontroli i potrzebowała przy sobie innej kobiety, która zrozumie, z czym się mierzy.

Po czasie zarówno Theron, jak i Hardy mówili o tym, że powinni byli lepiej poradzić sobie z sytuacją. Aktor stwierdził, że Theron potrzebowała lepszego, bardziej doświadczonego partnera, a napięcie między nimi było miejscami przytłaczające.

Mad Max: Na drodze gniewu ma dziś status jednego z najlepszych filmów akcji. Zdobył sześć Oscarów i zarobił 374 miliony dolarów na świecie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA