search
REKLAMA
News

Tom Cruise jest zły, że OPPENHEIMER wypchnie “Mission: Impossible” z IMAXa. CEO firmy komentuje

Tom Cruise nie jest zadowolony, że film Nolana na długo zajmie miejsce w IMAXie.

Łukasz Budnik

17 czerwca 2023

REKLAMA

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że Tom Cruise jest poirytowany faktem, iż Oppenheimer Christophera Nolana wypchnie z kin IMAX najnowszą odsłonę Mission: Impossible (ta debiutuje 12 lipca, zaś film Nolana – 21 lipca). Aktor miał złościć się na to, że Oppenheimer zajmie sale IMAX aż na trzy tygodnie w USA, zostawiają M:I jedynie tydzień dostępu. 

Na ten temat wypowiedział się CEO IMAXa, Rich Gelfond, który stwierdził:

Smutno mi, że nie pomieścimy wszystkiego. Wiem, że “Mission: Impossible” to duży film. Nolan ma jednak specjalne miejsce w naszych sercach, ponieważ używa naszych kamer i promuje nas. Nie chodzi o to, na którym tytule możemy więcej zarobić. Liczę na to, że po tym, jak skończy się czas “Oppenheimera”, przywrócimy na ekran “Mission”.

Oppenheimer nie będzie rywalizować w tym samym czasie jedynie z Mission: Impossible: Dead Reckoning Part One – film Nolana trafi na ekrany w ten sam film, co Barbie Grety Gerwig. Spośród tych filmów to film z Cruise’em jest najdroższy, kosztując prawie 290 mln dolarów, podczas gdy dwa pozostałe po około 100 milionów dolarów.

Pełny tekst Variety na ten temat przeczytacie tutaj. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA