search
REKLAMA
News

TIMOTHÉE CHALAMET jako Willy Wonka na zdjęciu z planu prequela “Charliego i fabryki czekolady”

Timothée Chalamet zagra Willy’ego Wonkę w filmie o genezie tej postaci.

Łukasz Budnik

11 października 2021

REKLAMA

W zeszłym roku Warner Bros. zapowiedziało, że stworzy prequel Charliego i fabryki czekolady opowiadający o młodości Willy’ego Wonki. W maju ogłoszono, kto wcieli się w tego bohatera – będzie to Timothée Chalamet.

Wonka pokaże przygody tytułowego bohatera przed otwarciem słynnej fabryki. Według źródeł “Deadline“, Chalamet będzie mieć okazję pokazać swoje umiejętności wokalne i taneczne, w filmie mają się bowiem znaleźć sekwencje musicalowe. Aktor był pierwszym wyborem studia, musiano jednak pogodzić terminarze w związku z koniecznością przygotowania się do realizacji wspomnianych sekwencji.

Wczoraj Chalamet udostępnił zdjęcie, na którym możemy zobaczyć go na planie:

 

Reżyserem Wonki będzie Paul King (Paddington), a scenariusz napisał wraz z nim Simon Farnaby. Historia będzie oczywiście oparta na postaciach stworzonych przez Roalda Dahla, autora książkowego pierwowzoru Charliego i fabryki czekolady, który wydany został w 1964 roku. To trzeci raz, gdy Hollywood decyduje się na realizację filmu uwzględniającego postać Wonki – do tej pory wcielali się w niego Gene Wilder (1971) oraz Johnny Depp (2005). Poza Chalametem, w produkcji pojawią się  Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Rowan Atkinson i Olivia Colman.

Według zeszłorocznych informacji, Wonka trafi do kin 17 marca 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA