search
REKLAMA
News

THE LIGHTHOUSE trafi do polskich kin! Znana jest data premiery

Łukasz Budnik

29 października 2019

REKLAMA

Przez dłuższy czas nie było wiadomo, czy The Lighthouse Roberta Eggersa trafi do polskich kin. Dziś wiemy już, że tak – i to za równy miesiąc, bo 29 listopada! 

Dystrybutorem filmu został UIP. Przez ostatnie kilkanaście dni w sieci krążyła petycja rozpoczęta przez jednego z naszych czytelników, aby produkcja z Robertem Pattinsonem i Willemem Dafoe była dostępna dla polskich widzów. Nadzieje setek osób które podpisały elektroniczny dokument zostały spełnione.

The Lighthouse opowiada o dwóch latarnikach którzy mierzą się z własnymi lękami, przyjaźnią i samotnością. Reżyseruje Robert Eggers, autor Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii. Całość została nakręcona w czerni i bieli.

Film miał premierę na festiwalu w Cannes, gdzie został bardzo ciepło przyjęty. Na tę chwilę ma 98% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes, ze średnią 9,18/10. Krytycy zachwalają aspekty techniczne i aktorstwo Dafoe oraz Pattinsona.

Naszą recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA