search
REKLAMA
News

Kiedy zobaczymy w MCU kolejny film o skali AVENGERS: KOŃCA GRY? Może minąć wiele lat

Łukasz Budnik

29 października 2019

REKLAMA

Avengers: Koniec gry oraz Spider-Man: Daleko od domu zamknęły tzw. Infinity Saga, rozpoczętą w 2008 roku Iron Manem. Fani MCU wyczekują teraz na kolejne produkcje, z których najbliższa to solowy film o Czarnej wdowie. Jak szybko Marvel przygotuje kolejny film o skali ostatniej dotychczas części Avengers? Według producentki Trinh Tran może minąć trochę czasu.

Tran rzuciła nieco światła na plany Marvela związane z kolejnymi fazami uniwersum.

Naszym celem jest, by tytuły wypuszczone w ramach czwartej fazy były świeże, ekscytujące, inne i potrafiły łączyć się z widzami tak jak poprzednie produkcje. Ponad 10 lat temu naszym marzeniem było dotrzeć do poziomu “Wojny bez granic” i “Końca gry”. Na początku drogi nie wiedzieliśmy, dokąd ona zmierza, więc to niesamowite, że udało nam się to osiągnąć. Byłoby wspaniale, gdybyśmy znowu doszli do tego etapu za kolejne 10 lat, więc marzeniem jest teraz by kontynuować to, co robimy i budować MCU oraz powiązane z nim projekty.

Mówiąc o powiązanych projektach, Tran z pewnością ma na myśli nie tylko filmy pełnometrażowe, lecz także seriale, które zobaczymy na platformie Disney+ – mają być one integralną częścią całego uniwersum, a nawet początkiem kolejnych dłuższych opowieści, które ostatecznie doprowadzą do kolejnego ogromnego projektu łączącego większość postaci z bogatego uniwersum (pamiętajmy, że w fazie piątej prawdopodobnie zobaczymy  X-Men oraz Fantastyczną Czwórkę).

W tym roku Kevin Feige ogłaszał plany Marvela przy okazji lipcowego Comic Conu, a później jeszcze przy okazji Disney Expo. Okaże się, czy rzeczywiście najbliższa część Avengers – czy jakikolwiek inny film drużynowy – trafi na ekrany kin dopiero w okolicach 2030 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA