TENET trafi do kin w 70 krajach, nim pojawi się w USA. Znamy datę premiery

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Tydzień temu studio Warner Bros. ogłosiło, że Tenet Christophera Nolana nie trafi do kin 12 sierpnia. Miało to związek ze złą sytuacją epidemiologiczną w USA, gdzie kina pozostają zamknięte i nie wiadomo, kiedy ponownie będą ogólnie dostępne dla widzów. Dziś przedstawiciele studia poinformowali, jaką strategię obrali przy wprowadzaniu filmu do kin. 

Sytuacja wygląda następująco: poczynając od 26 sierpniaTenet pojawi się w odstępach czasowych w 70 krajach na świecie, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Włoszech, Korei, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce (według portalu „Deadline” jesteśmy w grupie krajów, w których premiera odbędzie się 27 sierpnia). W Stanach Zjednoczonych Tenet zadebiutuje w wybranych kinach podczas Święta Pracy, tj. 3 września. Nie ujawniono jeszcze, kiedy widowisko Nolana trafi do kin w Chinach. Może mieć to związek z obowiązującym tam przepisem, według którego kina mogą wyświetlać filmy trwające maksymalnie dwie godziny.

Opis filmu brzmi następująco:

John David Washington jest nowym Protagonistą w oryginalnym spektaklu science fiction „Tenet” Christophera Nolana. Wyposażony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczący o przetrwanie całego świata, Protagonista podróżuje przez świat międzynarodowego szpiegostwa w misji, która rozwinie się w coś wykraczającego poza nas czas. Nie poprzez podróże. Inwersję. Międzynarodowa obsada „Tenet” to także takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy,  Michael Caine i Kenneth Branagh.

Zamierzacie zobaczyć Tenet w kinie?

Ostatnio dodane