search
REKLAMA
News

TENET trafi do kin w 70 krajach, nim pojawi się w USA. Znamy datę premiery

Łukasz Budnik

27 lipca 2020

REKLAMA

Tydzień temu studio Warner Bros. ogłosiło, że Tenet Christophera Nolana nie trafi do kin 12 sierpnia. Miało to związek ze złą sytuacją epidemiologiczną w USA, gdzie kina pozostają zamknięte i nie wiadomo, kiedy ponownie będą ogólnie dostępne dla widzów. Dziś przedstawiciele studia poinformowali, jaką strategię obrali przy wprowadzaniu filmu do kin. 

Sytuacja wygląda następująco: poczynając od 26 sierpniaTenet pojawi się w odstępach czasowych w 70 krajach na świecie, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Włoszech, Korei, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce (według portalu “Deadline” jesteśmy w grupie krajów, w których premiera odbędzie się 27 sierpnia). W Stanach Zjednoczonych Tenet zadebiutuje w wybranych kinach podczas Święta Pracy, tj. 3 września. Nie ujawniono jeszcze, kiedy widowisko Nolana trafi do kin w Chinach. Może mieć to związek z obowiązującym tam przepisem, według którego kina mogą wyświetlać filmy trwające maksymalnie dwie godziny.

Opis filmu brzmi następująco:

John David Washington jest nowym Protagonistą w oryginalnym spektaklu science fiction “Tenet” Christophera Nolana. Wyposażony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczący o przetrwanie całego świata, Protagonista podróżuje przez świat międzynarodowego szpiegostwa w misji, która rozwinie się w coś wykraczającego poza nas czas. Nie poprzez podróże. Inwersję. Międzynarodowa obsada “Tenet” to także takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy,  Michael Caine i Kenneth Branagh.

Zamierzacie zobaczyć Tenet w kinie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA