search
REKLAMA
News

Tegoroczne OSCARY poprowadzą Wanda Sykes, Amy Schumer i Regina Hall

Oscary zostaną rozdane w nocy z 27 na 28 marca.

Łukasz Budnik

15 lutego 2022

oscary prowadzące
REKLAMA

Trzy ostatnie gale oscarowe odbyły się bez gospodarzy. Po tym, jak w 2018 roku ceremonię poprowadził Jimmy Kimmel, w 2019 postawiono wyłącznie na prezenterów poszczególnych kategorii oraz występy. Pierwotnie Oscary z 2019 roku miał prowadzić Kevin Hart, jednak zrezygnował z roli po tym, jak wywołał burzę starymi tweetami uznanymi za homofobiczne. Inna forma gali sprawdziła się, zatem powtórzono ją w 2020 i 2021 roku. W tym roku wracamy jednak do tradycyjnej formy. Dowiedzieliśmy się, kto poprowadzi ceremonię.

Jak poinformowało m.in. “Variety”, w tym roku gospodyniami gali będą Regina Hall, Wanda Sykes i Amy Schumer. Fakt ten ma zostać potwierdzony podczas dzisiejszego wydania programu “Good morning America”. Hall znana jest m.in. z serii Straszny film oraz seriali Czarny poniedziałek i Dziewięcioro nieznajomych. Sykes pojawiła się w dylogii Złe mamuśki, a ostatnio w serialu Upshaws. Od 1999 roku jest laureatką Emmy za “The Chris Rock Show”. Schumer to aktorka i komiczka, która zagrała m.in. w WykolejonejJestem taka piękna oraz Babskich wakacjach. Za produkcję programu Inside Amy Schumer otrzymała nagrodę Emmy.

oscary

 

Ceremonię, podobnie jak w poprzednich latach, wyreżyseruje Glenn Weiss. Zostanie ona wyemitowana przez ABC w nocy z 27 na 28 marca.

Tutaj możecie zobaczyć nominowanych. Przypomnijmy, że najwięcej nominacji otrzymały Psie pazury

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA