search
REKLAMA
News

Teaser MAŁEJ SYRENKI z Halle Bailey zebrał aż 104 miliony odsłon na świecie

“Mała syrenka” zadebiutuje w 2023 roku.

Łukasz Budnik

13 września 2022

REKLAMA

Podczas D23 Expo zadebiutował zwiastun remake’u Małej syrenki Disneya. Film z Halle Bailey w roli głównej reżyseruje Rob Marshall.

Zapowiedź trafiła także do sieci i – jak informuje “Variety” – doczekała się do tej pory 104 milionów odsłon na całym świecie. Dla porównania, teaser zeszłorocznej Cruelli miał 68 milionów odsłon, a Pięknej i Bestii z Emmą Watson – 94 miliony. Odsłony zostały policzone na podstawie wyświetleń na YouTubie, Twitterze, Snapchacie, TikToku i Instagramie. Nie policzono odsłon z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Australii, ze względu na śmierć Elżbiety II. Ponadto, teaser filmu z Bailey w piątek był najgorętszym tematem na Reddicie, a także najpopularniejszym klipem w sekcji “Filmy” na YouTubie. Co ciekawe, miejsca 2 i 3 także zajął ten sam teaser, tyle że z innych źródeł.

Na TikToku pojawiają się dodatkowo kompilacje nagrań z reakcjami dzieci na teaser.

Kilka tygodni temu w wywiadzie z “Variety” Bailey opowiedziała o tym, dlaczego zdecydowała się przyjąć rolę Ariel:

Chcę, żeby mała dziewczynka wewnątrz mnie i wszystkie dziewczynki takie jak ja wiedziały, że są wyjątkowe, i powinny być księżniczkami. Nie ma powodu, dla których nie miałyby nimi być. Takie zapewnienie było czymś, czego ja sama potrzebowałam. To zmieniłoby moje poczucie pewności i wiary w siebie.

Bailey dodała, że fakt, że gra Ariel i reprezentuje czarnoskórych, jest ważny dla jej dziadków.

Poza Bailey, w filmie zobaczymy lub usłyszymy takie gwiazdy, jak Jonah Hauer-King (książę Eryk), Javier Bardem (Tryton), Melissa McCarthy (Urszula), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier) oraz Daveed Diggs (Sebastian)

Data premiery filmu wyznaczona została na 26 maja 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA