search
REKLAMA
News

TAIKA WAITITI opowiada, w jaki sposób STRANGER THINGS “zrujnowało” mu Kate Bush

Dlaczego Taika Waititi jest poirytowany “Stranger Things”?

Łukasz Budnik

9 lipca 2022

REKLAMA

Czwarty sezon serialu Stranger Things doprowadził do olbrzymiego wzrostu popularności utworu Running Up That Hill. Piosenka po premierze zaliczyła ogromny wzrost liczby odsłuchań, w pewnym momencie trafiając nawet na pierwsze miejsce listy iTunes, a sama Bush stała się najstarszą artystką, która znalazła się na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

O popularność piosenki Bush został spytany Taika Waititi, którego film Thor: Miłość i grom można teraz oglądać na ekranach kin. Dziennikarz NME zapytał reżysera, czy nowa odsłona MCU może przysłużyć się zespołowi Guns N’ Roses (którego utwory wykorzystano) w podobnym stopniu. Waititi odparł:

Chodzi o to, jak “Stranger Things” zrujnowało Kate Bush? Uwielbiam ten serial, ale jako ktoś, kto czuje, że ma jej muzykę na własność, jestem poirytowany! Stałem się jednym z tych starych dupków, którzy mówią: “Te dzieciaki nigdy nie słuchały Kate Bush, usłyszały jedną piosenkę w serialu! Nie znają jej! Ja ją znam!

Waititi przyznał też, że zanim bracia Dufferowie “przejęli” Kate Bush na potrzeby ich serialu, on także miał zamiar wykorzystać jej utwory w swoim filmie. Wśród nich było “This Woman’s Work”, które miało towarzyszyć scenie z Jane Foster granej przez Natalie Portman.

Naszą recenzję nowego Thora przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA