search
REKLAMA
News

SYDNEY SWEENEY dołącza do filmu o Madame Web. Fani spekulują, że zagra BLACK CAT

Sydney Sweeney dołączyła do Dakoty Johnson.

Łukasz Budnik

17 marca 2022

sweeney black cat
REKLAMA

Na początku lutego do sieci trafiła informacja, że Sony obsadziło Dakotę Johnson w roli Madame Web w kolejnym filmie należącym do uniwersum osadzonego w świecie Spider-Mana, którego częścią są także Venom oraz nadchodzący Morbius. Nadchodzącą produkcję wyreżyseruje S.J. Clarkson.

Przypomnijmy, że w komiksach Madame Web była pierwotnie przedstawiona jako starsza kobieta, która cierpi na chorobę atakującą centralny układ nerwowy, wobec czego wymaga podłączenia do systemu podtrzymywania życia, przypominającego wyglądem pajęczynę. W związku z tym, że ze względu na swój stan Cassandra Web nigdy nie walczyła ze złoczyńcami, spekuluje się, że Johnson może zagrać Julię Carpenter, która najpierw funkcjonowała jako Spider-Woman, a potem została drugą Madame Web.

Wczoraj do sieci trafiła informacja, że do obsady dołączyła Sydney Sweeney, gwiazda Euforii. Nie wiemy jeszcze, kogo zagra aktorka, ale fani od razu zaczęli spekulować, że wcieli się w Felicię Hardy, znaną jako Black Cat. Bohaterka zadebiutowała na kartach komiksu w 1979 roku. Od czasu pierwszego pojawienia się była już zarówno przeciwnikiem, jak i sprzymierzeńcem Spider-Mana, jak również miała z nim romantyczną relację. Do tej pory widzieliśmy Felicię na wielkim ekranie w Niesamowitym Spider-Manie 2, a wówczas zagrała ją Felicity Jones – nie było jednak mowy o jej alter ego.

To, że Black Cat istnieje w uniwersum Sony, pokazuje już fragment jednej z zapowiedzi Morbiusa, gdzie wśród artykułów w gazecie Daily Bugle widzimy nagłówek poświęcony właśnie tej bohaterce:

Morbius Daily Bugle Black Cat Rhino

Pozostaje czekać na informacje, czy Sweeney faktycznie wcieli się w Felicię Hardy.

S.J. Clarkson aktualnie pracuje jako reżyserka przy serialu Anatomy of a Scandal, a wcześniej tworzyła odcinki takich seriali, jak SukcesjaDefenders oraz Jessica Jones. Scenariusz Madame Web przygotowali Matt Sazama i Burk Sharpless.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA