search
REKLAMA
News

Sony chce, żeby ANYA TAYLOR-JOY zagrała BLACK CAT w solowym filmie? Nowe plotki

Według plotek, Sony chce, żeby Anya Taylor-Joy dołączyła do uniwersum Spider-Mana.

Łukasz Budnik

28 grudnia 2021

REKLAMA

Olbrzymia popularność Spider-Mana: Bez drogi do domu sprawiła, że w sieci pojawia się coraz więcej plotek dotyczących kolejnych filmów ze świata popularnego superbohatera. Wkrótce po premierze widowiska Jona Wattsa fani zaczęli domagać się domknięcia serii Niesamowity Spider-Man z Andrew Garfieldem, który jako jedyny nie doczekał się trylogii, a jedynie dwóch filmów. Tymczasem portal Giant Freaking Robot poinformował, że Sony chce zrealizować film o Black Cat, a do tej roli zatrudnić Anyę Taylor-Joy.

Black Cat – a właściwie Felicia Hardy – zadebiutowała na kartach komiksu w 1979 roku. Od czasu pierwszego pojawienia się była już zarówno przeciwnikiem, jak i sprzymierzeńcem Spider-Mana, jak również miała z nim romantyczną relację. Do tej pory widzieliśmy Felicię na wielkim ekranie w Niesamowitym Spider-Manie 2, a wówczas zagrała ją Felicity Jones – nie było jednak mowy o jej alter ego.

Według GFR, Black Cat grana przez Taylor-Joy miałaby dostać swój solowy film. Nie ma mowy o tym, z którym Spider-Manem mogłaby się ewentualnie spotkać w przyszłości – multiwersum obecne teraz w MCU daje jednak właściwie nieograniczone możliwości. Temat filmu o bohaterce przewija się już od miesięcy; wcześniej twierdzono jednak, że to Felicity Jones zagra w nim główną rolę.

Okaże się, czy nowe plotki staną się prawdą i w jakim kierunku Sony zdecyduje się pójść z postacią Black Cat. Studio już teraz eksploruje świat Spider-Mana w filmach poświęconych konkretnym postaciom. Dwóch produkcji doczekał się Venom, a już wkrótce na ekrany trafi Morbius z Jaredem Leto. Planowany jest też film o Kravenie Łowcy.

Taylor-Joy w przyszłym roku zobaczymy w Wikingu Roberta Eggersa. Aktorka zagra też Furiosę w prequelu Mad Maxa: Na drodze gniewu i użyczy głosy księżniczce w animacji o Super Mario. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA