search
REKLAMA
News

Stranger Things sezon 2. Akcja rok później, nowi bohaterowie

Berenika Kochan

9 listopada 2016

REKLAMA

Przez wzgląd na zasadę, że „czyjeś dzieci szybko rosną”, drugi sezon Stranger Things rozpocznie się po roku od wyrwania Willa z rąk prądo- i krwiożerczego, rządzącego w uniwersum „Upside Down” potwora – by czas akcji dopasować do zmienionych facjat młodocianych bohaterów. Powrócimy do Hawking w 1984, a na serialu silne piętno odcisną wypuszczone właśnie w tym roku filmy (m.in. Indiana Jones i Świątynia Zagłady).

Wróci również znakomita Winona Ryder jako Joyce Byers, David Harbour jako komendant Jim Hopper i Matthew Modine w roli doktora Martina Brennera. Nie może zabraknąć uroczej Eleven, którą co zagorzalsi widzowie zdążyli już opłakać, wraz z Mikiem, gorącymi łzami. Odtwórczyni roli dziewczynki wykorzystywanej (powstałej) do laboratoryjnych eksperymentów, Millie Bobby Brown, potwierdziła już obecność w sezonie drugim, a i hint zostawiony przez twórców serialu (Hopper niosący do lasu ulubioną przekąskę Eleven) mówił sam za siebie.

Stranger Things

W historii utrzymanego w stylistyce lat osiemdziesiątych thrillera i horroru pojawią się również nowi bohaterowie: Bob, menedżer stacji RadioShack. Miły (przynajmniej takie sprawia wrażenie), dobroduszny nerd, który z Joyce i Hopperem zna się ze szkoły. W jego postać wcieli się Sean Astin, aktor ról pobocznych, kojarzony z postacią Sama Gamgee z trylogii Władca Pierścieni. Do tego Roman, postać w Hawkins zupełnie nowa. Dunka, która jako dziecko doświadczyła wielkiej, związanej z podejrzanymi sprawkami Departamentu Energii straty. W tej roli wystąpi Linnea Berthelsen, aktorka filmów duńskich i brytyjskich miniseriali. I doktor Owens, licząca się persona we wspomnianej instytucji, która musi poradzić sobie z „bagnem” zeszłego roku. To Paul Reiser – twórca sitcomu The Paul Reiser Show.

linnea_berthelsen_sean_astin_and_paul_reiser_split-h_2016

W szkole z kolei nową twarzą będzie Max – silna, pewna siebie dziewczyna, portretowana przez rudą piękność Sadie Sink, a wraz z nią starszy przyrodni brat Billy (w tej roli Australijczyk Dacre Montgomery), klasyczny bad boy i łamacz damskich serc.

sadie_sink_-_dacre_montgomery_-_split_-_h_-_2016_0

Produkcja trwa, ma zakończyć się w kwietniu 2017. Możemy przypuszczać, że drugi sezon Stranger Things pojawi się w Netfliksie latem przyszłego roku.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA