search
REKLAMA
News

Steven Soderbergh szykuje nowy gwiazdorski skok. Zobacz zwiastun do LOGAN LUCKY

Jakub Piwoński

30 maja 2017

REKLAMA

Jeszcze kilka lata temu zapowiadał, że kończy karierę reżyserską, czym wiele osób zaskoczył. Nie wytrzymał jednak długo w swoim postanowieniu. Steven Soderbergh wraca w nowym, wyczekiwanym filmie – przed wami Logan Lucky.

W filmie poznajemy rodzeństwo – dwóch braci i siostrę – które, chcąc odwrócić rodzinne przekleństwo, planuje skok na grubą kasę. A ma mieć to miejsce podczas wyścigu NASCAR w Północnej Karolinie. O fabule wiadomo na razie tyle. Ale już teraz można zauważyć, że reżyser oscarowego Traffic w Logan Lucky wraca do konwencji, w której już raz z powodzeniem się sprawdził. Mowa oczywiście o heist movie, którego popularnym przykładem jest przecież Ocean’s Eleven. Potwierdza to zresztą także trailer widowiska, ukazujący fragmenty realizowanego przez rodzeństwo planu. Co ważne – w filmie nie zabraknie dużej dozy humoru.

Gdy zaczęły spływać pierwsze zdjęcia z planu, wiadomo było, że Soderbergh przygotowuje coś ekstra. Jak to zwykle u tego reżysera bywa, na ekranie zobaczymy bowiem wiele znanych i lubianych nazwisk. Co jednak istotne: niektórych długo już w kinie nie widzieliśmy, a inni zaprezentują swoje aktorskie umiejętności w całkiem nowej odsłonie. Z takiej okazji z pewnością ucieszył się chociażby Daniel Craig, który po dystyngowanej i szytej na miarę roli Jamesa Bonda otrzymał w końcu szansę zagrania pospolitego rzezimieszka. Równie ciekawie zapowiada się występ reszty obsady, która zarówno na papierze, jak i w zwiastunie prezentuje się bardzo smakowicie – w filmie zagrają m.in. Channing Tatum, Adam Driver, Seth MacFarlane, Katherine Waterston, Katie Holmes oraz Hilary Swank.

Trudno jest oceniać film, znając jedynie jego okładkę, ale mamy w końcu do czynienia z Soderberghiem, który nie zwykł dostarczać półproduktów. Do tego należy dodać fakt, iż reżyser musiał mieć naprawdę solidny powód, by wrócić z „emerytury”. Abstrahuję jednak od tego, czy twórca nakręcił Logan Lucky dla kasy, z nudów, dla Tatuma – z którym pracuje po raz trzeci – czy po prostu dlatego, że wyczuł w scenariuszu Rebeki Blunt potencjał. Z tego co widać, nie mamy póki co powodu, by sądzić, iż mogło coś w produkcji pójść nie tak. Zapowiada się zatem przednia zabawa.

Premiera filmu ustalona została na 17 sierpnia tego roku.

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA