search
REKLAMA
News

STEPHEN DORFF krytycznie o CZARNEJ WDOWIE i filmach superbohaterskich. “Wstyd mi za Scarlett!”

Stephen Dorff ma doświadczenie z filmami superbohaterskimi – zagrał w pierwszej części serii “Blade”.

Łukasz Budnik

5 lipca 2021

REKLAMA

Już w piątek premiera widowiska Czarna Wdowa. Solowy film o bohaterce granej w MCU przez Scarlett Johansson trafi jednocześnie do kin i na platformę Disney+.

Przypomnijmy, że akcja filmu z Johansson ma dziać się po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, ale przed Avengers: Wojną bez granic – Czarna Wdowa będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Poza Johansson w filmie zobaczymy między innymi Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje Cate Shortland.

Tymczasem do sieci trafiły wypowiedzi aktora Stephena Dorffa, który w negatywnym tonie wypowiedział się o współczesnych filmach superbohaterskich, skupiając się właśnie na Czarnej Wdowie. Aktor, który zagrał antagonistę w filmie Blade (także adaptacja komiksu Marvela, dystrybuowana przez New Line Cinema) z 1998 roku, stwierdził, że współczesne kino o superbohaterach pokazuje, co jest nie tak z przemysłem filmowym. 

[Czarna Wdowa] wygląda jak śmieci, jak zła gra komputerowa. Wstyd mi za tych ludzi. Wstyd mi za Scarlett! Jestem pewny, że dostała z pięć, siedem milionów, ale wstyd mi za nią. Nie chcę być w takich filmach, naprawdę. Wolę w zamian znaleźć młodego reżysera który będzie następnym Kubrickiem i zagrać dla niego.

Dorff negatywnie odniósł się też do tegorocznych Oscarów, stwierdzając, że były żenujące i dodając, że przemysł filmowy staje się teleturniejem. “Masz aktorów i filmowców, którzy nie wiedzą, co robią. Wszyscy jesteśmy w małych pudełkach. Streaming, telewizja, film – dziś to wszystko jeden wielki pie*dolnik”.

Aktor nie jest pierwszą osobą, która krytykuje współczesne filmy superbohaterskie – niedawno Lou Ferrigno, odtwórca roli Hulka w serialu z lat 70., stwierdził, że wszyscy są teraz wspomagani kostiumami albo CGI. Słynne były też wypowiedzi Martina Scorsesego, który stwierdził, że filmy Marvela to parki rozrywki. Jego słowa wywołały niemałą burzę i pociągnęły za sobą kolejne komentarze.

Tymczasem MCU pracuje nad nową wersją przygód Blade’a – zagra go Mahershala Ali, z którym Stephen Dorff spotkał się na planie Detektywa

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA