search
REKLAMA
News

BLADE z MCU traci reżysera (po raz drugi)

“Blade” aktualnie zapowiedziany jest na 2025 rok.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2024

REKLAMA

Kolejne problemy filmu Blade należącego do MCU, w którym rolę tytułową zagra Mahershala Ali. Film stracił reżysera – i to po raz drugi.

Przypomnijmy, że film miał pierwotnie wyreżyserować Bassam Tariq, jednak później zrezygnował z tego stanowiska i został zastąpiony przez Yanna Demange (Lovecraft Country). Z informacji wynika, że Demange opuścił projekt już kilka tygodni temu. Wcześniej za film zabierało się także kilku scenarzystów – aktualnie z Blade’em związany jest Eric Pearson.

Premiera Blade’a wciąż wyznaczona jest na 7 listopada 2025 roku, choć zapowiada się, że zostanie po raz kolejny przesunięta (zwłaszcza że na 2025 rok przewidziano już premiery trzech innych filmów MCU – Captain America: Brave New World, Thunderbolts* oraz The Fantastic Four).

W nowym Bladzie oprócz Alego mają wystąpić Mia Goth i Delroy Lindo.

Blade zadebiutował w 1973 roku, a stworzyli go Mary Wolfman i Gene Colman. Bohater miał już głosowe cameo w MCU w scenie po napisach z Eternals. Wcześniej oglądaliśmy go w trylogii filmów z Wesleyem Snipesem w roli głównej, realizowanej przez New Line. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA