search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU z rekordową oceną od widzów w serwisie Rotten Tomatoes

“Spider-Man: Bez drogi do domu” zarobił już 750 milionów dolarów na całym świecie.

Łukasz Budnik

24 grudnia 2021

REKLAMA

Spider-Man: Bez drogi do domu spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków i już teraz ma na koncie ponad 750 milionów dolarów. Do listy sukcesów może dopisać kolejny. 

Przedstawiciele portalu Rotten Tomatoes poinformowali, że aż 99% zweryfikowanych widzów oceniających film występowało mu pozytywną notę (średnia to 4,9/5 gwiazdek). To najwyższy wynik w historii serwisu wśród filmów, które otrzymały co najmniej 20 tysięcy głosów. Dla porównania, trylogia z Tobeyem Maguirem otrzymała kolejno 67%, 82% i 51% pozytywnych ocen od publiczności, a filmy z Andrew Garfieldem 77% i 64%. Wcześniejsze odsłony z Hollandem zdobywały 87% i 95%. Bez drogi do domu świetnie radzi sobie także na portalu IMDb, gdzie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych filmów wszech czasów.

Jeśli chodzi o oceny krytyków, w serwisie zarejestrowano ich 332, a 94% z nich to oceny pozytywne – nowy Spider-Man cieszy się tzw. certyfikatem świeżości. To akurat nie jest najwyższy wynik w historii MCU, bowiem Czarna Pantera cieszy się 96% pozytywnych recenzji.

Widzieliście już Spider-Mana: Bez drogi do domu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA