search
REKLAMA
News

SPEED mogło być trzecią częścią znanej serii filmów akcji, nie samodzielnym filmem z Reevesem. “Desperacja”

Fabuła “Speed” mogła opowiadać o innym bohaterze.

Łukasz Budnik

10 lipca 2023

REKLAMA

Speed: Niebezpieczna prędkość to jeden z najbardziej znanych filmów w dorobku Keanu Reevesa i klasyk kina akcji. Okazuje się, że produkcja z 1994 roku pierwotnie była zasugerowana jako część serii Gliniarz z Beverly Hills.

Opowiedział o tym były producent ze studia Paramount, Don Granger.

Naprawdę chciałem, żeby ten film doszedł do skutku, a moją ostatnią próbą było przedstawienie go naszemu przewodniczącemu jako możliwego scenariusza do “Gliniarza z Beverly Hills 3”. Rozważano to przez 15 minut filmu, a potem odrzucono. Wtedy obowiązkiem było znalezienie pomysłu na “Gliniarza z Beverly Hills 3”, więc mówiłem: “Wsadźmy Axela Foleya do autobusu”. To była desperacja. Utrzymuję, że to byłby lepszy pomysł niż to, co finalnie pokazano w “Gliniarzu z Beverly Hills”.

Ostatecznie Speed powstało w 1994 roku jako blockbuster 20th Century Fox. Oprócz Reevesa, w filmie zagrali m.in. Sandra Bullock i Dennis Hopper. Trzy lata po premierze Bullock zagrała także w sequelu filmu, został on jednak przyjęty znacznie gorzej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA