search
REKLAMA
News

Scenarzysta POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI wyjaśnia, co czyni ten film wyjątkowym

Łukasz Budnik

24 września 2020

REKLAMA

W tym roku świętowaliśmy 35. rocznicę premiery Powrotu do przyszłości, klasyka science fiction, który bawi kolejne pokolenia widzów. Co sprawia, że historia Marty’ego McFlya jest wciąż atrakcyjna dla widzów? Na ten temat wypowiedział się ostatnio producent i współscenarzysta trylogii – Bob Gale.

W wywiadzie udzielonym ComicBook.com, Gale wyjaśnił co wyróżnia Powrót do przyszłości na tle innych produkcji podejmujących tematykę podróży w czasie.

To, co naprawdę napędza “Powrót do przyszłości” to fakt, że to historia rodzinna. Podróże w czasie są jej elementem, ale chodzi o utożsamianie się z bohaterami. To zaadaptowanie momentu, który przeżywa w swoim życiu każdy człowiek; momentu, w którym jako dzieciaki uświadamiamy sobie, że nasi rodzice także nimi byli. Przez pierwsze pięć czy sześć lat życia patrzysz na swoich rodziców na boskie, niestarzejące się figury, które istnieją od zawsze. Dopiero później zaczynasz składać wszystko w całość. “Moi rodzice też byli dziećmi”.

Kadr z filmu "Powrót do przyszłości"

Twórca kontynuował:

To właśnie siła “Powrotu do przyszłości”. Ludzka strona, a nie logistyka podróży w czasie. Szczerze, jeśli spojrzycie na twórczość podejmującą ten temat, zobaczycie, że autorzy zawsze wpadają w pułapkę czynienia z niego czegoś, co pcha fabułę do przodu.

Powszechnie wiadomo, że Gale i Robert Zemeckis (reżyser trylogii) są absolutnie przeciwni tworzeniu kontynuacji lub rebootu ich przeboju. Gale zauważył jednak, że powstało sporo interesującego materiału opartego na filmach, między innymi komiksy i gry. Już wkrótce cała trylogia znowu trafi na półki sklepowe – tym razem w formacie 4K.

Zgadzacie się, że Powrót do przyszłości to wyjątkowy film?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA