search
REKLAMA
News

W Disneylandzie powstał mural upamiętniający CHADWICKA BOSEMANA

Łukasz Budnik

25 września 2020

REKLAMA

29 sierpnia świat okrążyła dramatyczna wiadomość – Chadwick Boseman, odtwórca roli Czarnej Pantery w kinowym uniwersum Marvela, zmarł w wieku zaledwie 43 lat po kilkuletniej walce z rakiem. Ze zmarłym aktorem za pośrednictwem social mediów żegnali się jego przyjaciele z planów filmowych i cała społeczność Hollywood (pisaliśmy o tym TUTAJ), a fani aktora i jego najsłynniejszej roli w rozmaity sposób upamiętniali go w sieci. 

Tymczasem w Disneylandzie (konkretnie w Downtown Disney, wciąż otwartej części kompleksu) pokazany został mural upamiętniający aktora. Malowidło przedstawia Bosemana oraz chłopca w masce Czarnej Pantery – ma to podkreślić fakt, że Boseman odwiedzał w szpitalu dzieci walczące z rakiem. Autorem jest Nikkolas Smith, który napisał na Instagramie:

To coś specjalnego. Mój król Chad jest teraz na ścianie w Downtown Disney. Zataczam tutaj krąg: latem zeszłego roku moimi ostatnimi projektami dla Disney Imagineer były szpital dziecięcy oraz Avengers Campsu.

Smith dodał jeszcze, że T’Challa był dla wielu dzieci legendą i nie było nikogo lepszego do wcielenia się w tę rolę. Artysta czuje się zaszczycony, że może w ten sposób uhonorować Bosemana. Mural prezentuje się następująco:

Boseman został pochowany 3 września, 11 mil od swojego domu rodzinnego.

Poniżej więcej zdjęć z instagramowego profilu Nikkolasa Smitha:

https://www.instagram.com/p/CFhuNOqFnDJ/?utm_source=ig_embed

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA