search
REKLAMA
News

SCARLETT JOHANSSON o kontrowersjach, które wywoływała przez lata. “To osobna kariera”

Łukasz Budnik

27 marca 2021

null
REKLAMA

Dwa lata temu można było odnieść wrażenie, że Scarlett Johansson każdy większy wywiad udzielony znanemu magazynowi przekuwa w krytykę, jaka spada na nią ze strony czytelników. Aktorka odniosła się do kontrowersji w wywiadzie udzielonym niedawno magazynowi The Gentlewoman.

Przypomnijmy, że kontrowersje wzbudziło między innymi obsadzenie Johansson w aktorskim remake’u Ghost in the Shell, które zostało uznane za whitewashing, a później przyjęcie przez aktorki roli osoby transpłciowej (z której się ostatecznie wycofała, choć później głośno było o jej wypowiedzi na temat tego, że aktor powinien móc zagrać kogokolwiek). Oburzenie części widzów wzbudziły jej też komentarze na temat Woody’ego Allena, którego wsparła i powiedziała, że wierzy mu, że jest niewinny w sprawie z Dylan Farrow. Johansson stwierdziła, że wzbudzanie kontrowersji stało się dla niej kolejną karierą. Przyznała, że nie zawsze mówiła publicznie właściwe słowa, ale nie zamierza porzucić posiadania własnego zdania.

Będę mieć opinie na różne tematy, bo taka jestem. Każdemu jest trudno przyznać się do błędu, a gdy robi się to sprawą publiczną, potrafi być żenujące. To doświadczenie, w którym uświadamiasz sobie, że nie patrzyłaś na większy obraz albo byłaś nierozważna. Też jestem tylko człowiekiem.

Johansson nauczyła się już, kiedy nie jest pora na to, aby coś mówić i przyznała, że potrafi być niecierpliwa i reakcyjna. Aktorka ponadto nie uważa, że jej zawód wiąże się z odpowiedzialnością polityczną i społeczną.

Nie uważam, że aktor ma obowiązek pełnić jakąś rolę w społeczeństwie. Taka idea jest nieuczciwa, bo nie wybierało się bycia politykiem, tylko aktorem. Twoja praca to sprawienie, że odzwierciedlisz doświadczenie widzów. (…) Bez względu na to, jakie są moje poglądy, czuję największy sukces gdy ludzie zostają wciągnięci w historię lub występ i widzą w nich cząstkę siebie, a potem o tym myślą i coś czują. Mają emocjonalną reakcję. (…) To moja praca, nic innego.

Johansson w tym roku będziemy mogli zobaczyć w Czarnej Wdowie, solowym filmie o postaci, w którą wciela się od 2010 roku.

Czarna Wdowa zadebiutuje na Disney+ i w kinach 9 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA