search
REKLAMA
News

ROSAMUND PIKE zakopuje w ogrodzie wszystkie swoje nagrody. “To pewnie potrzeba psychologiczna”

Łukasz Budnik

11 marca 2021

O wszystko zadbam pike scaled
REKLAMA

W lutym na platformie Netflix pojawił się film O wszystko zadbam, gdzie główną rolę zagrała Rosamund Pike – występ ten przyniósł jej zresztą nagrodę w postaci Złotego Globu. Statuetka nie stanie jednak na honorowym miejscu w domu aktorki, podobnie jak jej inne trofea – m.in. Emmy za Status związku.

Pike była ostatnio gościem programu Ellen DeGeneres, gdzie wyznała, że swoje nagrody zakopuje w ogrodzie przy domu, bo nie może znieść myśli, że stałyby na widoku.

To pewnie potrzeba psychologiczna. Jeśli masz na widowni psychiatrów lub terapeutów, stwierdzą może, że to głęboko ukryty syndrom oszusta. Nie jest dla mnie komfortowe wystawianie w domu jakichkolwiek nagród. Jak ludzie mieliby na nie zareagować? Mówiliby “wow, spójrz na swoje nagrody!”. Myślę, że to niezręczne, więc zakopuję je w ogrodzie, tak, aby były tylko trochę widoczne.

Aktorka dodała:

To fascynujące, bo gdy w przyszłości nie będę już żyć i ktoś kupi mój dom, będzie zwiedzać okolice, po czym uderzy w metal w ziemi, myśląc, że znalazł skarb. Tymczasem natknie się na trochę nagród i pomyśli “O co tu chodzi”?

Zdobyty ostatnio przez Pike Złoty Glob jest pierwszym w jej dorobku – wcześniej była dwa razy nominowana do tej nagrody, w tym za Zaginioną dziewczynę. Tytułowa rola w filmie Finchera przyniosła jej także nominację do Oscara.

Okaże się, czy aktorka już wkrótce znów będzie nominowana do nagrody Akademii i czy w przypadku ewentualnej wygranej także i to trofeum wyląduje pod ziemią. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA