search
REKLAMA
News

NETFLIX testuje weryfikowanie konta. Ma to zapobiec dzieleniu się hasłami

Łukasz Budnik

12 marca 2021

netflix 1
REKLAMA

Wygląda na to, że Netflix postanowił – póki co testowo – zająć się kwestią dzielenia się hasłem do jednego konta przez różnych użytkowników. Jak przekazały zagraniczne media, niektórzy subskrybenci przy próbie logowania się do serwisu zobaczyli wiadomość mówiącą: “Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego, aby móc kontynuować oglądanie”. Następnie widz musi potwierdzić swoją tożsamość.

Do wyboru są opcje w postaci weryfikacji za pomocą smsa lub maila, jak również możliwość późniejszej weryfikacji, która daje “nieokreślony czas na kontynuowanie oglądania”. Przedstawiciel Netfliksa poinformował The Hollywood Reporter, że na ten moment to jedynie faza testów i dodał:

Test ten jest zaprojektowany w celu upewnienia się, że ludzie korzystający z konta na Netfliksie mają do tego uprawnienia.

Według źródła THR, jednym z powodów wprowadzenia tej opcji jest także chęć ochrony subskrybentów przed nieautoryzowanym używaniem ich konta.

Przypomnijmy, że w regulaminie Netfliksa widnieje informacja, że danego konta można używać jedynie w obrębie pojedynczego gospodarstwa domowego. Testy weryfikacji konta sugerują zmianę strategii włodarzy serwisu – do tej pory, choć byli świadomi zjawiska, stwierdzali, że jest to coś, z czym trzeba nauczyć się żyć. Podobnie zresztą choćby prezes WarnerMedia, właściciela HBO Max – on także zapewniał, że nie będą kategorycznie blokować takich działań, dodając, że kiedyś może pojawi się nieco bardziej rygorystyczna metoda egzekwowania regulaminu.

Na ten moment Netflix ma ponad 200 milionów subskrybentów na całym świecie. Okaże się, czy weryfikowanie konta wyjdzie poza fazę testów (a jeśli tak, czy pozostanie w takiej samej formie) i jak szybko ewentualnie pojawi się także w Polsce.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA