search
REKLAMA
News

RIDLEY SCOTT komplementuje JOAQUINA PHOENIXA i komentuje jego rolę Jokera

Ridley Scott i Joaquin Pheonix spotkają się na planie filmu o Napoleonie Bonaparte.

Łukasz Budnik

16 listopada 2021

phoenix
REKLAMA

Ponad dwadzieścia lat temu Joaquin Phoenix i Ridley Scott współpracowali ze sobą na planie Gladiatoraa już wkrótce połączą siły przy okazji nowego widowiska historycznego – aktor zagra Napoleona w Kitbag, filmie biograficznym poświęconym tej postaci. 

Tymczasem Scott promuje nadchodzący film Dom Gucci, a w ramach wywiadu z “Deadline” skomplementował aktorstwo Phoenixa i napomknął o jego roli w Jokerze.

Wybrałem Joaquina do “Gladiatora”, ponieważ jego dorobek był specjalny i osobisty. Odkryłem, że to bardzo delikatny typ osoby, a właśnie taką delikatność chciałem zarejestrować przy okazji sceny z ojcem granym przez Richarda Harrisa. (…) To niemal szekspirowski moment. Myślę, że Joaquin może zagrać wszystko. Kiedy gra taką postać jak Joker, są tam rzeczy, których nigdy wcześniej nie widziałem. Reakcje, które są głupiutkie, o których po prostu nie można powiedzieć, że nie są złe. Pochodzą z zepsutej duszy. Tego właśnie szukam. Jaki będzie Napoleon w wykonaniu Joaquina? Namaluje swój własny portret, a ja będę nad tym czuwać. Zawsze się upewniam, że mam świetną obsadę – to załatwia połowę roboty.

commodus phoenix

Kilka dni temu w sieci głośno było o komentarzach Scotta na temat filmów Marvela, o których stwierdził, że mają fatalne scenariusze i są “nudne jak cholera” – więcej tutaj.

Knitbag ma być oryginalnym i osobistym spojrzeniem na Napoleona i jego drodze do władzy, pokazanej przez pryzmat relacji z żoną Józefiną (w tej roli Jodie Comer). Zamiarem twórców jest ukazanie na ekranie słynnych bitew Napoleona oraz jego nieustającej ambicji i zmysłu strategicznego, którymi cechował się jako przywódca i wizjoner.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA