search
REKLAMA
News

AMBER MIDTHUNDER skomentowała swój udział w PREY, nowej odsłonie serii PREDATOR. “Jestem dumna”

Predator powróci latem 2022 roku.

Łukasz Budnik

15 listopada 2021

REKLAMA

Latem 2022 roku zadebiutuje kolejna odsłona serii Predator, zatytułowana Prey. Za kamerą nowej produkcji stoi Dan Trachtenberg, który ma na koncie film Cloverfield Lane 10. Twórca pracował także przy serialach Czarne lustro oraz The Boys. Scenariusz widowiska przygotował Patrick Aison (Kingdom, Jack Ryan). 

Prey w USA będzie mieć premierę na platformie Hulu, a w innych krajach w ramach usługi Disney+ Star. Film opowie o Naru, wojowniczce z plemienia Komanczów żyjącej w czasach przed kolonizacją Północnej Ameryki (300 lat temu), która będzie walczyć z kosmicznym łowcą, aby bronić mieszkańców wioski i udowodnić swoją wartość. W główną bohaterkę wcieli się Amber Midthunder (Legion, Roswell, w Nowym Meksyku, Aż do piekła), rdzenna Amerykanka, która swój angaż skomentowała ostatnio w mediach społecznościowych:

Nie mam słów, by wyrazić, jak jestem dumna, zaszczycona i podekscytowana, mogąc wreszcie podzielić się tą wiadomością i otrzymawszy tę szansę. Najwyższy czas, byśmy otrzymali swoją reprezentację w mainstreamie, tak samo silni i ludzcy. Nie mogę się doczekać, aż zobaczycie, co stworzyliśmy w lato. Ʉra ako & pilamaye.

 

W lipcu o filmie wypowiedzieli się producenci John Davis i John Fox, którzy zapowiadali, że Prey z oryginalnym Predatorem połączy skupienie się na pomysłowości człowieka, który nie chce się poddać i jest zdolny do obserwacji i interpretacji, co jest pomocne w pojedynku z potężniejszą istotą. Davis i Fox dodali, że klimatem nowy Predator będzie zbliżony do filmu Zjawa z Leonardem DiCaprio i że ma szansę być najlepszą odsłoną serii.

Projekt powstał z myślą o kategorii R, choć ostateczna kategoria zostanie nadana po montażu.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA