search
REKLAMA
News

Reżyserka WONDER WOMAN 1984 ma w planach jeszcze dwie części serii

Weronika Lipińska

29 grudnia 2020

REKLAMA

25 grudnia na HBO Max i w wybranych kinach w USA zadebiutowała kolejna część przygód superbohaterki DC granej przez Gal Gadot, Wonder Woman 1984. Sequel, podobnie jak pierwszy film, wyreżyserowała Patty Jenkins.

Nowe widowisko o walecznej Amazonce wywołało dość skrajne reakcje. Jednym się bardzo podobało, innym – bardzo nie. Choć po premierze filmu w kinach i na streamingu średnia ocen znacząco spadła i np. na portalu IMDb WW1984 jest aktualnie najniżej ocenianym filmem uniwersum DC, to przedstawiciele Warner Bros. potwierdzili w niedzielę, że powstanie trzecia część serii – według niektórych kompletnie niepotrzebna i nie wróżąca jakościowych doznań. Tymczasem już wczoraj do sieci trafiły nowe doniesienia, jakoby Patty Jenkins planowała jeszcze nie jeden, a dwa filmy o Wonder Woman. Oto, co reżyserka miała do powiedzenia na ten temat:

(…) mam jeszcze dwie historie, które stanowią dopełnienie. Chodzi w nich przede wszystkim o kobiety przejmujące kontrolę w najbardziej kochający, dobroduszny, czysty i naturalny sposób. I zmienianie świata bez konieczności zmiany tego, kim są one same.

Gal Gadot i Patty Jenkins

Choć zdania na temat drugiego filmu z serii są podzielone, według Warner Bros. WW1984 pobił w kinach rekord weekendowego otwarcia w czasach pandemii, zarabiając 16,7 milionów dolarów tylko w USA, a 36,1 miliona dolarów łącznie na całym świecie. Sukces osiągnięto też na HBO Max – przedstawiciele serwisu stwierdzili, że w dzień premiery liczba godzin spędzonych na oglądaniu przez subskrybentów była trzykrotnie większa, niż tego samego dnia w zeszłym miesiącu.

Czekacie na kontynuacje?

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA