search
REKLAMA
News

WONDER WOMAN 1984 najniżej ocenianym filmem uniwersum DC na IMDb

Łukasz Budnik

29 grudnia 2020

REKLAMA

25 grudnia na HBO Max i w wybranych kinach w USA zadebiutowało widowisko Wonder Woman 1984, kolejna część przygód superbohaterki DC, granej przez Gal Gadot. Film, podobnie jak poprzednika, wyreżyserowała Patty Jenkins. Choć pierwsze opinie o widowisku było bardzo entuzjastyczne, po premierze filmu w kinach i streamingu oceny WW1984 znacząco spadły.

Na tę chwilę na portalu IMDb film z Gadot ma ocenę 5,7 w dziesięciostopniowej skali, tym samym stając się najniżej ocenianym filmem z całego kinowego uniwersum DC. Do tej pory na ostatnim miejscu znajdował się Legion samobójców z oceną 6/10. Co ciekawe, najwyżej ocenianym widowiskiem ze świata DCEU jest aktualnie pierwsza część Wonder Woman (7,4/10). Warto przy tym odnotować, że WW1984 ma jeszcze stosunkowo niewiele głosów (niecałe 73 tysiące, dla porównania poprzednią odsłonę oceniło już 550 tysięcy osób), okaże się więc, czy ocena będzie z czasem spadać, czy rosnąć. Na portalu Rotten Tomatoes aktualnie odnotujemy 63% pozytywnych recenzji krytyków – tu także nastąpił spadek, pierwotnie film miał bowiem tzw. “Certyfikat świeżości”, który utracił gdy spłynęło więcej ocen.

Choć film nie przypada widzom do gustu, przedwczoraj przedstawiciele Warner Bros. potwierdzili, że powstanie trzecia część serii o walecznej Amazonce. Patty Jenkins powróci w roli scenarzystki i reżyserki filmu, a Gal Gadot oczywiście powtórzy tytułową rolę. Według Warner Bros., WW1984 pobiło w kinach rekord weekendowego otwarcia w czasach pandemii, zarabiając 16,7 milionów dolarów tylko w USA, a 36,1 miliona dolarów łącznie na całym świecie. Sukces osiągnięto też na HBO Max – przedstawiciele serwisu stwierdzili, że w dzień premiery WW1984 liczba godzin spędzonych na oglądaniu przez subskrybentów była trzykrotnie większa, niż tego samego dnia w zeszłym miesiącu.

Na naszej stronie znajdziecie dwie recenzje Wonder Woman 1984 pozytywną i negatywną.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA