search
REKLAMA
News

Reżyser LEGIONU SAMOBÓJCÓW zdradził nowe szczegóły na temat JOKERA Jareda Leto

Łukasz Budnik

30 marca 2020

REKLAMA

Joker w wykonaniu Jareda Leto, znany z Legionu samobójców Davida Ayera, przez wielu kinomanów uważany jest za najgorszą interpretację tej postaci. Reżyser tłumaczył już, że ostateczny kształt filmu różni się od jego wizji, a rola Jokera została zmarginalizowana. Niedawno Ayer wrócił do tematu Legionu samobójców na Twitterze, gdy jeden z fanów zapytał go o pewną scenę z filmu. 

Chodzi o moment, w którym Joker leży w kręgu noży i broni. W kadrze dostrzeżemy też dziecięce ubranka. Internauta zapytał Ayera, czy to dowód okrutnej zbrodni, jakiej dopuścił się Joker na niemowlakach. Reżyser odpowiedział:

Nie, to bardziej niewinne. Harley chciała założyć z Jokerem rodzinę, stąd bobas w jej wizji. Pomyślałem, że cały czas namawiałaby Pana J. na dziecko, więc kazał Frostowi kupić śpioszki. Krąg reprezentuje to, jak Joker widzi Harley.

Kolejne pytanie dotyczyło tego, dlaczego Joker namalował sobie uśmiech na twarzy. Okazało się, że bohater miał problem, by uśmiechać się bez obecności Harley, dlatego pomógł sobie markerem. Wizja, o której wspomniał Ayer, to iluzja stworzona przez Enchantress – antagonistka wyciągała na wierzch największe pragnienia tytułowej drużyny.

Aktualnie trwa postprodukcja nowego Legionu samobójców, tym razem spod ręki Jamesa Gunna. Na ten moment premiera zaplanowana jest na sierpień 2021. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA