search
REKLAMA
News

Reżyser ELVISA stwierdził, że biografia Presleya jest jak film superbohaterski

“Elvis” zadebiutuje 24 czerwca.

Łukasz Budnik

28 kwietnia 2022

butler presley
REKLAMA

Już wkrótce premiera filmu Elvis, biografii słynnego muzyka Elvisa Presleya. W tytułową rolę wciela się Austin Butler, a na ekranie towarzyszyć mu będzie Tom Hanks jako menedżer króla rock and rolla. Reżyseruje Baz Luhrmann. 

Opis filmu brzmi:

“Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.”

elvis presley movie baz luhrmann 2022

Fragmenty filmu zostały pokazane podczas wydarzenia CinemaCon, gdzie o swoim dziele wypowiedział się także Luhrmann. Twórca nazwał Presleya “oryginalnym superbohaterem”.

Usłyszycie klasyki. Zobaczycie historię Elvisa, ale przełożoną tak, by trafiła do młodszych pokoleń. Gdy patrzyłem na fragmenty filmu, czułem, że jest trochę jak film superbohaterski. To dlatego, że Elvis był w pewnym sensie oryginalnym superbohaterem. Zaczynał od zera, a potem nagle wzniósł się bardzo wysoko. Miał swój kryptonit, odnalazł miłość, a potem doszło do tragedii.

Luhrmann stwierdził ponadto, że Elvis nie jest typowym filmem biograficznym, ponieważ skupia się też na przedstawieniu Ameryki lat 50-70, a historia Presleya jest odzwierciedleniem zmian, jakie zachodziły w tych trzech epokach.

Luhrmann napisał Elvisa scenariusz razem z Craigiem Pearce’em, który pracował też przy Moulin Rouge! tego reżysera, oraz z Samem Bromellem i Jeremym Donerem.

Film zadebiutuje 24 czerwca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA