search
REKLAMA
News

RACHEL ZEGLER zagra KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ w aktorskim remake’u animacji Disneya

Rachel Zegler w tym roku zadebiutuje w “West Side Story”.

Łukasz Budnik

22 czerwca 2021

REKLAMA

W przyszłym roku ma ruszyć produkcja kolejnej aktorskiej wersji animacji Disneya – tym Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, pierwszego pełnometrażowego filmu w dorobku studia, który trafił na ekrany kin w 1937 roku i stał się dużym sukcesem. Nowy film wyreżyseruje Marc Webb. Dziś “Deadline” poinformowało, że główną rolę Śnieżki ma zagrać Rachel Zegler, a ona sama potwierdziła to na Instagramie.

To trzecia rola w dorobku aktorki, choć jeszcze ani razu nie mieliśmy jej okazji oglądać na ekranach kin. Zegler zagra bowiem w przesuniętym na tym roku West Side Story Stevena Spielberga, a obecnie pracuje na planie Shazam: Fury of the Gods. Dwudziestolatka dostała rolę u Spielberga po tym, jak wysłała producentom nagrania ze swoim wokalem i została wybrana spośród 30 tysięcy kandydatek. Wcześniej występowała w szkolnych musicalach. Rola w West Side Story, z którą mieli okazję zapoznać się we fragmentach producenci Śnieżki, zadecydowała o tym, że dostała rolę księżniczki Disneya.

Sam Webb stwierdził, że “niezwykłe możliwości wokalne Rachel to tylko początek jej talentów” i że “jej siła, inteligencja i optymizm będą stanowić integralną część odkrywania na nowo klasycznej baśni Disneya”. Według informatorów nowa wersja Śnieżki ma rozwijać historię znaną z oryginalnej animacji. Nowe piosenki do filmu napiszą Benj Pasek i Justin Paul, którzy stali też za utworami m.in. do La La Land oraz Króla rozrywki.

West Side Story z Rachel Zegler ma trafić do kin 10 grudnia. Data premiery Królewny Śnieżki nie została jeszcze ogłoszona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA