search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wymienia trzy najlepsze filmy CHRISTOPHERA NOLANA

Łukasz Budnik

1 stycznia 2020

REKLAMA

W tym roku na ekrany zawita Tenet – nowy film Christophera Nolana. Premiery kolejnych filmów tego reżysera zawsze wzbudzają emocje, podobnie jak dokonania Quentina Tarantino. Dziś możemy wymienić obu panów w jednym zdaniu – Tarantino wyjawił bowiem, które trzy filmy Nolana uważa za najlepsze. O sprawie poinformował portal The Playlist.

Reżyser Pewnego razu… w Hollywood wziął udział w podcaście Rewatchables, gdzie porozmawiał o DunkierceOkazuje się, że Tarantino jest ogromnym fanem tego filmu – na tyle, że uważa go za drugą najlepszą produkcję dekady (pełnej listy jeszcze nie ujawnił)! Jak sam przyznał, dopiero przy trzecim seansie udało mu się dostrzec niuanse tej produkcji i z innej perspektywy spojrzeć na ludzi, którzy tworzą historię. “To symfonia”, stwierdził reżyser i dodał, że błędem było niedocenienie scenariusza i muzyki Hansa Zimmera podczas zeszłorocznych Oscarów. Tarantino jest też fanem samego Nolana, nazywając go jednym z najlepszych filmowców w dziejach (choć nie jest fanem Incepcji).

Tak według Tarantino przedstawia się trójka najlepszych dokonań Nolana:

3. Prestiż

2. Batman – Początek

1. Dunkierka

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Tarantino wyjawił też swoje ulubione filmy 2019 roku – wśród nich znalazła się Pełzająca śmierć. Tutaj możecie posłuchać podcastu, o którym mowa powyżej:

Który film Nolana wy uważacie za najlepszy?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA