search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO twierdzi, że “wszyscy wiedzieli” o HARVEYU WEINSTEINIE. “Żałuję, że nie zrobiłem więcej”

Quentin Tarantino współpracował z Weinsteinem od czasu “Wściekłych psów”.

Łukasz Budnik

2 lipca 2021

tarantino weinstein
REKLAMA

Quentin Tarantino i Harvey Weinstein współpracowali ze sobą przy niemal wszystkich filmach reżysera; Weinstein wyprodukował Wściekłe psy, a potem kolejne filmy Tarantino, aż do Nienawistnej ósemki. W 2017 roku Tarantino wyznał, że był świadomy poczynań Weinsteina związanych z molestowaniem seksualnym, jeszcze zanim wyszły one na światło dzienne i przyczyniły się do startu ruchu #MeToo

Reżyser mówił wówczas, że jego była partnerka sama mówiła o tym, że Weinstein ją molestował:

Wiedziałem na tyle dużo, by móc zrobić coś więcej. To nie były zwyczajne plotki, nie wiedziałem o tym z drugiej ręki. Wiedziałem, że zrobił kilka rzeczy. Żałuję, że nie wziąłem za to odpowiedzialności. Gdybym wtedy zrobił, co trzeba, nie mógłbym z nim pracować. Zmarginalizowałem te przypadki. Wszystko, co teraz powiem, zabrzmi jak słaba wymówka.

harvey weinstein

 

Temat Weinsteina wrócił podczas nowej rozmowy Tarantino z Joe Roganem. Reżyser stwierdził, że choć wiedział o “zalotach” Weinsteina, nie wiedział nic o gwałtach i nazwał Weinsteina “popie*doloną ojcowską figurą”.

Żałuję, że z nim nie pogadałem. Nie usiadłem, że przeprowadzić trudną rozmowę. Nie wiedziałem nic o gwałtach, ale wiedziałem że jest… Zrównałem to z wizerunkiem szefa uganiającego się za sekretarką w latach 50-60. W ten sposób na niego patrzyłem. Żałuję, że nie powiedziałem mu, że tak nie można, że wszystko zniszczy. Może jego brat to zrobił, ale nie wydaje mi się, Rzecz w tym, że dosłownie wszyscy w jego kręgu o tym wiedzieli. Może nie gwałtach, ale na pewno coś słyszeli.

Pierwszym filmem, który Tarantino zrobił bez udziału Weinsteina, było Pewnego razu… w Hollywood.

Weinstein odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności po tym, jak w 2020 sąd uznał, że były producent jest winny gwałtu trzeciego stopnia oraz wymuszenia aktu seksualnego pierwszego stopnia. W 2017 roku o molestowanie oskarżyło go ponad 80 kobiet.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA