search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO napisze książkę opartą na PEWNEGO RAZU… W HOLLYWOOD

Łukasz Budnik

17 listopada 2020

REKLAMA

W kwietniu Quentin Tarantino zapowiedział, że pracuje nad książką opartą na jego ostatnim dotychczas filmie – Pewnego razu… w Hollywood. Dziś “Deadline” oficjalnie potwierdziło tę wiadomość. Reżyser podpisał umowę z wydawnictwem HarperCollins, na mocy której stworzy dwie książki. Pierwsza z nich będzie zapowiadaną powieścią, druga książką publicystyczną pt. “Cinema Speculation”.

Książkowe Pewnego razu… w Hollywood ma trafić na półki latem 2021 (wydanie w miękkiej okładce, e-book oraz audiobook), natomiast jesienią 2021 wydana zostanie jeszcze edycja w twardej oprawie. W powieści mamy śledzić perypetie Ricka Daltona i Cliffa Bootha. Rozszerzone zostaną epizody wspomniane w filmie, w tym np. praca Daltona przy spaghetti westernach, pojawią się również postaci, których zabrakło na ekranie. Tarantino powiedział:

W latach 70. adaptacje filmów były tymi książkami, przy których dorastałem, i do dziś jestem przywiązany do tego gatunku. Zatem, jako ktoś zafiksowany na punkcie książkowych adaptacji, z dumą ogłaszam, że “Pewnego razu w Hollywood” będzie moim wkładem w ten spychany na margines, lecz ukochany podgatunek. Z ekscytacją wyczekuję rozwinięcia moich bohaterów i ich świata w literaturze, która – mam nadzieję – będzie mogła stanąć u boku kinowego odpowiednika.

Z kolei w “Cinema Speculation” Tarantino ma zagłębić się w kino lat 70. “za pomocą esejów, recenzji, osobistych recenzji oraz gdybania”.

Czekacie na książkę Tarantino? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA