search
REKLAMA
News

Producent BOHEMIAN RHAPSODY szykuje film o MICHAELU JACKSONIE!

Łukasz Budnik

23 listopada 2019

REKLAMA

Deadline” informuje, że Graham King, producent Bohemian Rhapsody, nabył prawa do stworzenia filmowej biografii Michaela Jacksona. Scenariusz napisze trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan. Panowie pracowali wspólnie już przy innej biografii – Aviatorze Martina Scorsesego, opowiadającej o życiu Howarda Hughesa. 

Według informacji “Deadline”, film nie ma być ugrzecznioną wersją życia Jacksona. Na początku roku HBO wyemitowało dokument Leaving Neverland, w którym twórcy skupili się na historii dwóch mężczyzn twierdzących, że piosenkarz molestował ich kiedy byli dziećmi – produkcja wzbudziła ogromne kontrowersje, a kilka tygodni temu została nagrodzona statuetką Emmy. Nie wiadomo, czy przygotowywana biografia – która opowiadać ma o całym życiu piosenkarza – poruszy jednocześnie tak trudne kwestie.

Jackson
Leaving Neverland

Czekamy też na wieść, jakie studio weźmie film o Jacksonie pod swoje skrzydła. King pracuje aktualnie nad inną biografią, która z kolei powstanie dla studia Paramount – będzie to historia o zespole Bee Gees. Scenariusz do niej napisze autor Bohemian Rhapsody.

Film o Jacksonie nie jest jedynym projektem, który będzie opowiadać o piosenkarzu – powstaje też spektakl na Broadwayu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA