search
REKLAMA
News

Doskonałe otwarcie KRAINY LODU II. Padły pierwsze rekordy finansowe

Łukasz Budnik

24 listopada 2019

kraina lodu
REKLAMA

Nikt nie powinien być zdziwiony tym, że Kraina lodu II znakomicie radzi sobie finansowo, ale to, jaki wynik osiągnie, przewyższyło nawet optymistyczne prognozy. Podczas pierwszego weekendu wyświetlania druga część hitu Disneya zarobiła 127 milionów dolarów na rynku krajowym. Dla porównania sześć lat temu oryginał zarobił w tym samym czasie 243 tysiące, by później łącznie dobić do miliarda.

Krainę lodu II wyświetlono w 4440 kinach w USA, co oznacza, że w każdym z nich zarobiła średnio około 28 tysięcy dolarów. Tak znakomity wynik sprawił, że nowa odsłon przygód Elsy i Anny pobiła dotychczasowy rekord najlepszego otwarcia filmu produkowanego przez Walt Disney Animation Studios (a przy okazji także rekord otwarcia filmu tego studia, który nie miał premiery w lato). To także trzeci najlepszy rezultat w historii filmów animowanych. 

Film Disneya znakomicie radzi sobie też na świecie. Zadebiutował w 37 krajach, skąd łącznie zebrał 223 miliony dolarów. Co więcej, w każdym z nich był najchętniej oglądanym filmem weekendu!

Na drugim miejscu podczas tego weekendu uplasowało się Le Mans ’66, które zgarnęło 16 milionów dolarów, a na trzecim – Co za piękny dzień (13,5 miliona). Pierwszą dziesiątkę zamyka Joker z prawie 3 milionami zarobku. 

Byliście już na Krainie Lodu II?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA