search
REKLAMA
News

Pracownicy IMAX obejrzeli już fragmenty TENET Christophera Nolana. Pierwsze opinie o filmie

Łukasz Budnik

29 lipca 2020

REKLAMA

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że poczynając od 26 sierpnia, Tenet Christophera Nolana pojawi się w odstępach czasowych w 70 krajach na świecie, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Włoszech, Korei, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. W Stanach Zjednoczonych widowisko zadebiutuje natomiast w wybranych kinach podczas Święta Pracy, tj. 3 września. Tymczasem do sieci trafiły pierwsze komentarze o filmie.

Okazuje się, że produkcję Nolana częściowo widzieli już pracownicy IMAX, którzy brali udział przy postprodukcji filmu. Według nich, przedłużenie czekanie na film jest jak najbardziej warte tego, co zobaczymy. Rich Gelfond, dyrektor generalny IMAX, powiedział podczas konferencji o tym, jakie komentarze dominowały wśród jego kolegów:

Reakcją pracowników było “O mój Boże, zapomnieliśmy jak świetnie jest chodzić do kina”. “Tenet” to pięknie zrealizowany, wspaniały film. To nie jest relacja jednej osoby – sporo pracowników IMAX, z różnych kategorii wiekowych, powiedziało mi to osobiście, spontanicznie dzieląc się wrażeniami.

Gelfond nie rozwinął tego, jak duże fragmenty filmu widzieli pracownicy, zapewnił jednak, że o ile Dunkierka była skierowana była bardziej dla europejskiej widowni, to Tenet jest bardziej tradycyjnym thrillerem akcji, który ma szansę dotrzeć do szerszej publiki.

Planujecie wybrać się do kina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA