search
REKLAMA
News

Pierwsze zdjęcia z planu GIERKA, biograficznego filmu z MICHAŁEM KOTERSKIM w roli tytułowej

Łukasz Budnik

28 lipca 2020

REKLAMA

Wczoraj ruszyły zdjęcia do filmu Gierek, biografii polskiego polityka, działacza komunistycznego, a w latach 1970–1980 I sekretarz KC PZPR. Tytułową rolę w filmie gra Michał Koterski, który do tej pory występował głównie w komediach, a swoje nowe wcielenie określił jako najtrudniejsze zadanie w karierze.

Oprócz Koterskiego w filmie zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską (w roli Stanisławy Gierek) oraz Jana Frycza i Rafała Zawieruchę. Producent filmu, Global Studio, podzielił się na Instagramie pierwszymi zdjęciami z planu i poinformował, że pierwszy klaps padł w willi gen. Ziętka przy ul. Zielonej w Ustroniu. Poniżej screeny:

 

Autorami scenariusza są publicysta i dziennikarz Rafał Woś, Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki. Za reżyserię odpowiadają Michał i Wojciech Węgrzynowie. Zarówno oni, jak i scenarzyści współpracowali już z Małgorzatą Kożuchowską przy okazji Procederu (Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki byli wówczas współscenarzystami, a współpracował z nimi Rafał Woś; Michał Węgrzyn był reżyserem, zaś Wojciech – operatorem).

Przypominamy, jak prezentuje się Koterski w charakteryzacji:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA