search
REKLAMA
News

Prace na planie kontynuacji PASJI Gibsona ruszą już wkrótce? Nowe doniesienia

“Pasja” zadebiutowała w 2004 roku.

Łukasz Budnik

14 stycznia 2023

Pasja
REKLAMA

W 2016 roku, przy okazji promocji Przełęczy ocalonychMel Gibson zapowiedział prace nad sequelem Pasji, komercyjnego przeboju z 2004 roku (ponad 600 milionów dolarów w box office przy 30 milionach budżetu). Kontynuacja miałaby mieć podtytuł Zmartwychwstanie. W nowych doniesieniach czytamy, że Gibson może wejść na plan filmu już wkrótce.

Według autora bloga Word of Reel, realizacja może ruszyć późną wiosną tego roku, a do roli Jezusa powróci Jim Caviezel. Miało powstać już 6 wersji scenariusza, tworzonego przez Gibsona wraz z Randallem Wallace’em. Caviezel w 2020 roku sam mówił o sequelu Pasji, zapewniając, że Zmartwychwstanie będzie największym filmem w historii. Aktor, otwarcie mówiący o swojej głębokiej wierze w Boga, uważa, że filmy oparte na niej są dziś niezbędne, ale nie mogą powstawać.

Dziś tworzy się filmy oparte na komiksach. Zobaczycie w nich Supermana, ale nie ujrzycie Jezusa. Miałem okazję zagrać najwspanialszego superbohatera w historii.

Kariera Caviezela mocno podupadła po występie w Pasji – najbardziej znana produkcja w której później wystąpił to serial Impersonalni. Spytany w 2020 roku o to, jak rola Jezusa i wiara wpłynęły na jego karierę, odpowiedział:

Nie miałem wyboru, musiałem jej bronić i walczyć o przetrwanie. Sukces filmu był olbrzymi. Pomyślałbyś, że dostanę po tym mnóstwo propozycji. Wręcz przeciwnie. To, co robię jako aktor – moje umiejętności – dał mi Bóg. Czułem, że wiara jest ważniejsza niż przemysł filmowy i Hollywood (…).

Jeszcze w 2016 roku Gibson zapowiadał, że w kontynuacji zobaczymy, co działo się z Jezusem w ciągu trzech dni od śmierci na krzyżu do powstania z martwych – padła nawet sugestia, że część scen będzie rozgrywać się w piekle. Reżyser stwierdził, że Pasja była dopiero początkiem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA