search
REKLAMA
News

Powstaje prequel DNIA PRÓBY

Łukasz Budnik

11 października 2019

REKLAMA

Jak informuje “Collider”, Warner Bros. przygotowuje prequel Dnia próby z 2001 roku. Reżyserem oryginału był Antoine Fuqua, zaś autorem scenariusza – David Ayer, który stworzył później takie filmy jak FuriaBright czy Legion samobójców.

Skrypt do prequelu ma napisać Nick Yarborough. Historia skupi się na wydarzeniach z 1992 roku, dwa dni przed werdyktem w sprawie Rodneya Kinga. Czarnoskóry mężczyzna został pobity przez czterech białych funkcjonariuszy LAPD, co zostało uwiecznione na nagraniach. Sprawców uniewinniono, co sprawiło, ze sfrustrowani czarnoskórzy mieszkańcy Los Angeles wyszli na ulice i wszczęli trwające sześć dni zamieszki. Zginęło wtedy ponad 60 osób, a ponad 2000 zostało rannych. Straty materialne wyceniono na około miliard dolarów.

John David Washington

Bohaterem prequelu będzie młodszy Alonzo Harris, w którego w Dniu próby wcielił się Denzel Washington – rola ta przyniosła aktorowi Oscara. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra Harrisa w nowym filmie, choć mówi się już o synu Denzela – Johnie Davidzie Washingtonie. 35-letni aktor wystąpił u Spike’a Lee w Czarnym bractwie, a aktualnie pracuje na planie nowego filmu Christophera Nolana. Okaże się, czy twórcy rzeczywiście skierują się do niego z propozycją roli.

Ciekawi was ten projekt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA