search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na nowego TERMINATORA. “Przypomina PRZEBUDZENIE MOCY”

Łukasz Budnik

21 października 2019

REKLAMA

Do premiery filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie zostało jeszcze kilkanaście dni (w Polsce premiera przypada 8 listopada), ale już teraz na Twittera spływają reakcje po pierwszych pokazach. 

Przypomnijmy, że w nowej części do roli Sary Connor powraca Linda Hamilton, a na ekranie ponownie zobaczymy też Arnolda Schwarzeneggera. Nowe twarze w obsadzie to Mackenzie Davis, Gabriel Luna, Natalia Reyes, i Diego Boneta. Reżyseruje Tim Miller (Deadpool), a produkuje James Cameron, autor dwóch pierwszych filmów z serii. To właśnie ich kontynuacją ma być Mroczne przeznaczenie, całkowicie ignorując wydarzenia z pozostałych części.

Pierwsze reakcje są optymistyczne (co nie jest jako tako zaskoczeniem – tego typu pokazy bardzo często podsumowywane są entuzjastycznie), a widzowie zgodnie nazywają Mroczne przeznaczenie najlepszym Terminatorem od czasów części drugiej. Komplementują też role Mackenzie Davis i Lindy Hamilton, a całość – co ciekawe – porównują do siódmego epizodu Gwiezdnych wojen – Przebudzenia Mocy, w kontekście miksowania tego co najlepsze w serii i powrotu do korzeni.

Poniżej kilka pojedynczych opinii:

“Czy Mroczne przeznaczenie to najlepszy Terminator od czasu T2? Ano. Powrót Lindy Hamilton robi OGROMNĄ różnicę, Mackenzie Davis absolutnie rządzi, a Natalia Reyes to doskonała protagonistka. Grany przez Gabriela Lunę Rev-9 to też zwycięzca. Efekty, walki – wszystko w punkt. Cieszę się, że spróbowali jeszcze raz.”

“Terminator: Mroczne przeznaczenie to właściwie Terminator: Przebudzenie Mocy. Satysfakcjonujący restart który miesza najlepsze fragmenty T1 T2. Davis, Reyes i Hamilton są doskonałe, akcja robi wrażenie i choć wszystko jest tu znajome, to najlepszy sequel Terminatora.

“Terminator: Mroczne przeznaczenie jest lepszy, niż się spodziewacie. Mocno się stara być Przebudzeniem Mocy filmów o Terminatorze i w większości mu się udaje. Brakuje jednak innowacyjności i reżyserii Camerona. Arnold jest fantastyczny, to jego najlepszy występ w serii po części drugiej.”

Czekacie na nową odsłonę?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA