search
REKLAMA
News

Pełny zwiastun NOPE, horroru science fiction od twórcy “Uciekaj!” i “To my”

“Nope” zadebiutuje 22 lipca.

Łukasz Budnik

13 lutego 2022

nope zwiastun
REKLAMA

Do sieci trafił pierwszy pełny zwiastun horroru Nope w reżyserii Jordana Peele’a, który na wielkim ekranie zadebiutował w roli reżysera filmem Uciekaj!, a później nakręcił To my

Nope zobaczymy historię mieszkańców odludnej farmy w Kalifornii, będących świadkami tajemniczego i niezwykłego odkrycia. W filmie występują Daniel Kaluuya, który grał także główną rolę w Uciekaj!, oraz Keke Palmer. Poza nimi w obsadzie są m.in. Steven Yeun, Michael Wincott, Barbie Ferreira i Brandon Perea. Według samego Peele’a, film znowu skupi się na kwestiach społecznych, lecz tym razem nie zahaczy o kwestie rasowe; na ten moment nie wiemy wiele o szczegółach fabuły.

Autorem scenariusza jest sam Peele, z kolei za zdjęcia odpowiedzialny jest Hoyte van Hoytema, znany m.in. ze współpracy z Christopherem Nolanem (DunkierkaTenet). Premiera zaplanowana jest 22 lipca tego roku.

Poprzednie filmy Peele’a były sukcesem artystycznym – Uciekaj! walczyło m.in. o Oscara dla najlepszego filmu, a sam Peele otrzymał za swój scenariusz statuetkę.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA