search
REKLAMA
News

OFICJALNIE: 25. BOND ma nowego reżysera! Znana jest też data premiery!

Jakub Piwoński

20 września 2018

REKLAMA

Fani Jamesa Bonda mogą odetchnąć z ulgą. Po dość zaskakującym odsunięciu Danny’ego Boyle’a od reżyserowania 25. odcinka przygód agenta 007 i wynikającej z tego fali spekulacji wiemy wreszcie, kto go zastąpi i pociągnie ten wózek do końca. Ujawniono także datę startu zdjęć oraz premiery widowiska.

W udostępnionej dziś wiadomości na Instagramie producenci – Michael G. Wilson i Barbara Broccoli – oraz odtwórca głównej roli, Daniel Craig, wspólnie poinformowali, że reżyserem nowego filmu został Cary Fukunaga. Twórca znany jest z takich filmów jak Beasts of No Nation, Jane Eyre. Pracował także przy serialu Detektyw. Na Netfliksie już wkrótce zaprezentowany zostanie nowy serial jego autorstwa – Wariat. Wiadomość o wyborze nowego reżysera została opatrzona kurtuazyjnym komentarzem:

Cieszymy się, że możemy współpracować z Carym. Jego wszechstronność i innowacyjność sprawiają, że jest on doskonałym wyborem dla naszej następnej przygody z Jamesem Bondem.

Nie ma tu przypadku. Po tym, jak w atmosferze niezgody z projektem pożegnał się Danny Boyle, Cary Fukunaga przebywał w gronie faworytów do przejęcia sterów nad filmem. Niepocieszeni mogą być jedynie ci, którzy po cichu liczyli, że 25. Bond będzie pierwszym, który wyreżyseruje kobieta – obok Fukunagi do roli reżysera typowano bowiem S.J. Clarkson. Ale to już przeszłość. Teraz wypada zastanowić się, czego możemy spodziewać się po ogłoszonym angażu.

To może być mocne i świeże uderzenie. Jeśli tylko Fukunaga będzie miał coś w tym projekcie do powiedzenia, możemy otrzymać Bonda jeszcze mroczniejszego i bardziej przenikliwego, niżeli było to zaprezentowane w dwóch ostatnich odsłonach jego przygód. Fukunaga udowodnił bowiem, że nie boi się trudnych tematów oraz że nie przepada za owijaniem w bawełnę. Problem w tym, że tak samo oryginalnie zapowiadał się projekt z Boyle’em na pokładzie, który został zaprzepaszczony właśnie przez różnice artystyczne.

Na odpowiedź na pytanie, czy Cary Fukunaga okaże się marionetką producentów, będziemy musieli trochę poczekać. Zdjęcia do filmu ruszają 4 marca 2019 roku. Film wejdzie do kin w walentynki 14 lutego 2020.

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA