search
REKLAMA
News

Nowy sezon serialu DETEKTYW nie zadebiutuje w tym roku. “Night Country” zobaczymy w 2024

W nowym sezonie “Detektywa” wystąpiła Jodie Foster.

Łukasz Budnik

1 września 2023

REKLAMA

Trwa oczekiwanie na premierę czwartego sezonu serialu Detektyw. Producentem wykonawczym nowych odcinków jest Barry Jenkins (Moonlight), a tytuł nowego sezonu to True Detective: Night Country. Dowiedzieliśmy się, że nowy sezon zadebiutuje później, niż się spodziewaliśmy.

Główną rolę w nowym sezonie gra Jodie Foster. Wcieli się ona w postać Liz Danvers. Partnerować będzie jej Kali Reis, a inni członkowie obsady to:

  • John Hawkes (Deadwood) jako policjant Hank Prior, który skrywa pewną urazę;
  • Christopher Eccleston (Doctor Who) jako szef policji, który ma wspólną historię z Liz Danvers;
  • Fiona Shaw (seria Harry Potter) jako Rose Aguineau, kobieta z przeszłością pełną sekretów;
  • Finn Bennett (Domina) jako Peter Prior, protegowany Liz;
  • Anna Lambe (Three Pines) jako Kayla Malee, młoda pielęgniarka z małą cierpliwością do osób, które zadzierają z jej rodziną.

Opis od HBO brzmi:

Gdy zapada długa zimowa noc w Ennis na Alasce, sześciu mężczyzn z Instytutu badawczego przepada bez śladu. Aby rozwiązać zagadkę, Liz Danvers i Evangeline Navaroo będą musiały zmierzyć się z mrokiem, które noszą w swoich sercach i zagłębić się w prawdę ukrytą pod wiecznym lodem.

Pierwotnie Night Country miało zadebiutować w 2023 roku, teraz jednak premierę wyznaczono na styczeń 2024 – prawdopodobnie ze względu na trwające strajki. 

Night Country powstaje bez udziału twórcy serialu i scenarzysty większości dotychczasowych odcinków, Nica Pizzolatto, który pożegnał się z HBO na początku 2020 roku. Nad scenariuszem pracowali Alan Page Arriaga oraz Issa Lopez (Tigers Are Not Adraid).

Pierwszy sezon Detektywa zadebiutował w 2014 roku i spotkał się ze świetnym przyjęciem – główne role zagrali w nim Matthew McConaughey i Woody Harrelson. W drugiej serii śledziliśmy losy bohaterów granych przez Colina Farrella i Rachel McAdams, a w trzeciej przez Mahershalę Alego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA