search
REKLAMA
News

Nie żyje JEREMY BULLOCH, Boba Fett z oryginalnych STAR WARS

Łukasz Budnik

18 grudnia 2020

REKLAMA

Zaledwie kilka tygodni po śmierci Davida Prowse’a pożegnaliśmy kolejnego aktora, który wystąpił w oryginalnej trylogii Star Wars. W wieku 75 lat zmarł Jeremy Bulloch, wcielający się w rolę Boby Fetta.

Bulloch urodził się 16 lutego 1945 roku, a karierę aktorską rozwijał od początku lat 60., pojawiając się m.in. w serialu The Newcomers oraz dwóch historiach z serii o Doktorze Who. Jego najsłynniejszą rolą pozostał jednak wspomniany Boba Fett, którego zagrał w Imperium kontratakuje oraz Powrocie Jedi. Pomimo krótkiego czasu ekranowego, Fett stał się jednym z ulubionych bohaterów fanów (którzy entuzjastycznie zareagowali na wprowadzenie go do The Mandalorian, gdzie gra go Temuera Morrison). Choć Bulloch wcielał się w Fetta na planie, to nie jego głos słyszymy w filmie – w oryginalnych wersjach bohater przemawiał głosem Jasona Wingreena, a w kolejnych edycjach wspomnianego Morrisona.

Bulloch zagrał w Imperium kontratakuje także jednego z żołnierzy Imperium, a lata później, w Zemście Sithów, kapitana Jeremocha Coltona. Ku uciesze fanów, aktor aktywnie uczęszczał na wszelkie konwenty, gdzie pojawiał się wspólnie z Danielem Loganem, odtwórcą roli młodego Fetta w Ataku klonów. Od czasu do czasu pojawiał się gościnnie w serialach. Cierpiał na chorobę Parkinsona.

Żegnamy!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA