search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE wybrał 3 filmy ze swoim udziałem, które zostawiłby dla przyszłych pokoleń

Nicolas Cage promuje aktualnie film “Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, gdzie zagrał samego siebie.

Łukasz Budnik

10 kwietnia 2022

cage filmy
REKLAMA

22 kwietnia 2022 roku do kin trafi produkowany przez Lionsgate film Nieznośny ciężar wielkiego talentu, w którym Nicolas Cage zagra samego siebie. Produkcja zadebiutowała już na festiwalu SXSW i spotkała się tam z bardzo ciepłym przyjęciem.

Filmowego Nicka Cage’a zastaniemy w czasie, gdy tonąc w długach desperacko próbuje dostać rolę w nadchodzącym filmie Quentina Tarantino. Cage zostaje zaproszony na spotkanie z niebezpiecznym meksykańskim milionerem, który jest wielkim fanem aktora i chciałby obsadzić go w filmie na podstawie własnego scenariusza. Nick zostaje zwerbowany przez amerykański wywiad by szpiegował przestępcę. Wkrótce sprawa robi się osobista – zostają w nią wplątane córka i była żona Cage’a, a on musi “zagrać rolę swojego życia”.

W serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano do tej pory 27 recenzji, a 100% z nich jest pozytywnych (z pewnością przybędą kolejne opinie, którą mogą zmienić ten wynik). Krytycy piszą o tym, że trudno powstrzymać się od uśmiechu podczas seansu, a twórcy w świetny sposób czerpią z filmografii Cage’a i charakterystycznych cech aktora. Przy okazji promocji filmu Cage wziął udział w sesji Ask Me Anything na portalu Reddit, gdzie zadano mu pytanie, które trzy filmy ze swoim udziałem zostawiłby dla przyszłych pokoleń. Cage wybrał następująco:

  • Ciemna strona miasta
  • Świnia
  • Zostawić Las Vegas

Wszystkie trzy produkcje to filmy docenione przez krytyków. W Ciemnej stronie miasta Cage miał okazję współpracować  z Martinem Scorsesem, Zostawić Las Vegas przyniosło mu Oscara, a najnowszy tytuł na liście – Świnia – to według wielu najlepsza rola Cage’a od lat.

Cage dodał, że występ w Świni uważa za swój najlepszy i stwierdził, że ten film oraz Ciemna strona miasta to najlepsze pozycje w jego filmografii. Pochwalił też rolę Elisabeth Shue w Zostawić Las VegasKtóre trzy filmy z Cage’em znalazłyby się na waszej liście, gdybyście mieli odpowiedzieć na to samo pytanie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA