search
REKLAMA
News

Nic Pizzolatto, twórca serialu DETEKTYW: “Batman mógłby pokonać BOGA”

Łukasz Budnik

19 kwietnia 2020

REKLAMA

W ostatnim czasie do sieci trafia sporo informacji związanych z postacią Batmana. Produkcja filmu Matta Reevesa, z którego spływało najwięcej wieści, jest oczywiście wstrzymana, jednak niedawno dowiedzieliśmy się między innymi o planach na Batmana przyszłości z Clintem Eastwoodem oraz na film Darrena Aronofskiego, który widział w tytułowej roli Joaquina Phoenixa. Do dyskusji o Batmanie dołączył Nic Pizzolatto – twórca Detektywa napisał swoje przemyślenia na Instagramie.

Pizzolatto napisał o tym, jak widzi Batmana i kto powinien być jego przeciwnikiem.

To jedyny bohater który nie jest stworzony przeze mnie, a nad którym chciałbym pracować, i jedyny element kultury geeków, do którego mam słabość. Jego postanowienie o niezabijaniu nie powinno być ruszane, ale ono nie istnieje dlatego, że “czyni go takim jak źli ludzie”, czy inne przedszkolne pieprzenie. Istnieje, ponieważ jedynym i przedwiecznym wrogiem Batmana jest ŚMIERĆ.

https://www.instagram.com/p/B_EF2X7pQKn/

Twórca zaznaczył, że nie podoba mu się wizerunek Batmana jako skrzywdzonego chłopca który nie może się uporać ze śmiercią rodziców, bo nie jest w żaden sposób złamany – wręcz przeciwnie. Historia Batmana – jak pisze Pizzolatto – jest opowieścią o tym, jak zmieniająca życie tragedia została przekuta w szczytowe osiągnięcie człowieka i największą krucjatę, jaką znał świat. Mocą Batmana jest według twórcy nie to, że ma pieniądze, lecz fakt, że myśli o wszystkim i ma silną wolę – gdyby miał czas na opracowanie strategii, mógłby pokonać Boga.

Słowa Pizzolattiego podekscytowały Damona Lindelofa, twórcę seriali Zagubieni Watchmen, który napisał na Instagramie, żeby ktoś rozpoczął petycję o powstanie filmu poświęconego starciu Batmana i Boga. Co wy na to?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA