search
REKLAMA
News

Netflix “zrobi wszystko”, żeby nawiązać współpracę z CHRISTOPHEREM NOLANEM

Netflix ma chrapkę na wzięcie pod swoje skrzydła kolejnego projektu słynnego reżysera.

Łukasz Budnik

29 lipca 2021

REKLAMA

W zeszłym roku studio Warner Bros. ogłosiło, że wszystkie ich premiery zaplanowane na  na 2021 rok trafią jednocześnie do dostępnych kin oraz na platformę HBO Max. Model hybrydowy został stworzony jako odpowiedź na skutki trwającej pandemii.

Decyzja Warner Bros. wzbudziła rozgoryczenie wśród filmowców, w tym Christophera Nolana. Reżyser stwierdził, że nie może uwierzyć w tę sytuację i sposób, w jaki to ogłoszono – dodał ponadto, że nadchodzące widowiska, przeznaczone na wielkie ekrany, są używane jako promocyjny towar raczkującego serwisu streamingowego, który dodatkowo nazwał “najgorszym” – jego słowa spotkały się z zarzutami, że woli narazić widzów na utratę zdrowia, niż pogodzić się ze zmianami. Na ten moment nie wiadomo, czy przy swoim kolejnym filmie Nolan znów postawi na współpracę z Warner Bros. – gdyby miało być inaczej, Netflix chętnie wskoczyłby na miejsce studia.

W nowym wywiadzie Scott Stuber, stojący na czele działu zajmującego się oryginalnymi filmami streamingowego giganta, powiedział:

Jeśli i gdy Nolan zechce realizować nowy film, będziemy musieli się zastanowić czy możemy go wziąć pod swoje skrzydła i co trzeba zrobić, żeby to się stało. To niezwykły filmowiec. Zrobię wszystko, co będę mógł. Nauczyłem się, że w tym biznesie trzeba wyłączyć swoje ego. Obrywam, padam na deski i się podnoszę.

Według Variety, to niedawna umowa Netfliksa z firmą Amblin Stevena Spielberga daje Stuberowi nadzieję, że będzie mógł ściągnąć Nolana; Spielberg to kolejny reżyser, dla którego ważne jest kinowe doświadczenie, a teraz ma zająć się produkcją kilku filmów Netfliksa rocznie. Stuber jest świadomy, że przeszkodą w rozmowach z Nolanem może być fakt, że nie wyświetlają swoich produkcji globalnie także w kinach. Tu z kolei problemem jest jednak obowiązujące w niektórych krajach okienko między dystrybucją kinową, a możliwością wyświetlania danej produkcji w streamingu (na przykład we Francji są to trzy lata).

Okaże się, czy Nolan wyrazi zainteresowanie współpracą z Netfliksem i na jakich warunkach. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA