search
REKLAMA
News

Netflix usunął kategorię LGBTQ przy serialu DAHMER – POTWÓR w reakcji na oburzenie widzów

“Dahmer” wzbudza kontrowersje.

Łukasz Budnik

29 września 2022

Dahmer 3
REKLAMA

Na Netfliksie dużą popularnością cieszy się serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera, opowiadający o słynnym tytułowym mordercy i kanibalu, zagranym tutaj przez Evana Petersa. Dahmer w latach 1978-1991 zabił 17 mężczyzn.

Do sieci trafiła informacja, że Netflix usunął jedną z kategorii, którymi do tej pory oznaczony był serial – chodzi o LGBTQ. Fakt, że Dahmer należał do tej kategorii wzbudził oburzenie widzów, którzy pisali o tym, że produkcja napisana przez Ryana Murphy’ego nie jest serialem, którym należałoby reprezentować LGBTQ (morderca oraz jego ofiary były osobami homoseksualnymi). Jeden z użytkowników stwierdził, że to tak, jakby Listę Schindlera oznaczyć jako familijną produkcję dla żydowskich rodzin. Dla porównania, inne seriale należące do tej kategorii to m.in. Heartstooper oraz Sex Education.

To nie jedyne kontrowersje, jakie wzbudził Dahmer po premierze – na temat serialu wypowiadała się rodzina jednej z ofiar mordercy, która pisała o tym, że takie produkcje są odnawianiem traumy, a nikt z Netflixa nie zwrócił się do nich z pytaniem, czy wyrażają zgodę na przedstawienie tej historii na ekranie.

Dahmer to drugi tegoroczny najlepszy debiut Netflixa, zaraz po Stranger Things 4. W ciągu tygodnia produkcję włączyło niemal 200 milionów osób. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA