search
REKLAMA
News

CHLOË GRACE MORETZ wyznała, że wyśmiewający ją mem z “Family Guya” sprawił, że stała się odludkiem

Moretz udzieliła szczerego wywiadu.

Łukasz Budnik

29 września 2022

chloe moretz 1
REKLAMA

Chloë Grace Moretz (Kick-Ass, Carrie) w nowym wywiadzie z “Hunger magazine” opowiedziała o tym, jak negatywny wpływ miały na nią memy na jej temat, szczególnie jeden wykorzystujący postać z serialu Family Guy.

Moretz, która zmaga się z cielesnym zaburzeniem dysmorficznym (obawy związane z przekonaniem o nieestetycznym wyglądzie lub budowie ciała), wyszczególniła mem oparty na jej zdjęciu, na którym wchodzi po schodach z pizzą w rękach.

Pojawił się zalew okropnych memów związanych z moim ciałem. Nigdy o tym nie mówiłam, ale jeden szczególnie na mnie wpłynął, ten, w którym wchodzę do hotelu z pudełkiem z pizzą. To zdjęcie przerobiono tak, żeby wyglądało jak postać z “Family Guya”, z długimi nogami i krótkim tułowiem. To był w tamtym czasie jeden z najpopularniejszych memów.  Wszyscy się ze mnie śmiali (…), a ja siedziałam i myślałam, że moje ciało używane jest jako żart i jest to coś, czego nie mogę zmienić. (…) Do dziś, gdy widzę tego mema, trudno mi to przetrawić.

chloe moretz

Aktorka dodała, że po tym, jak mem stał się viralem, odebrana została jej przyjemność z ubierania się i chodzenia po czerwonym dywanie, a ona sama stała się bardzo czuła na swoim punkcie. Moretz dodaje, że zaburzenie dysmorficzne jest wzmacniane przez media społecznościowe.

Stałam się odludkiem. To było z jednej super, bo mogłam być z dala od fotografów i być sobą, ale też sprawiało, że czułam niepokój, gdy mnie fotografowano. Szybciej biło mi serce i miałam hiperwentylację.

Moretz w najbliższym czasie użyczy głosu w animowanym filmie Nimona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA