search
REKLAMA
News

Natalie Portman i Julianne Moore w teaserze filmu MAY DECEMBER

“May December” zadebiutuje w grudniu na Netflixie.

Łukasz Budnik

6 września 2023

REKLAMA

Do sieci trafił teaser nowego filmy Todda Haynesa (Carol), w którym główne role zagrały Julianne Moore oraz Natalie Portman. Sprawdźcie, jak się zapowiada.

W opisie filmu czytamy:

Aktorka Elizabeth odwiedza małżeństwo z dwudziestoletnim stażem, których romans w przeszłości był gorącym tematem tabloidowej prasy.

W Elizabeth wciela się w Portman – bohaterka ma śledzić życie kobiety granej przez Julianne Moore, ponieważ zagra ją w filmie. May December zadebiutowało na festiwalu w Cannes i zyskało tam przechylność krytyków – 89% z 57 recenzji zebranych w Rotten Tomatoes jest pozytywnych. Maciej Satora w recenzji na naszych łamach pisał:

“May December” (…) w obrębie opowieści o pedantycznym studiowaniu charakterów, w rzeczywistości tematyzuje kwestię niezmienności prymarnych moralnych osądów i kulturowo zakodowanych uprzedzeń. W tym sensie każdemu widzowi będzie oglądało się najnowszy film Haynesa inaczej; dla jednych będzie to historia społecznej nieakceptacji niemożliwej do pokonania siły miłości, dla innych opowieść o manipulatorskim groomingu i jego psychicznych konsekwencjach.

Film 17 listopada pojawi się w wybranych amerykańskich kinach, a 1 grudnia zadebiutuje na Netflixie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA